Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 évesen használhatok tampont?

Csinos_lány kérdése:

13 évesen használhatok tampont?

Figyelt kérdés
Eddig jó volt a betétet (november óta menstruálok) de jön a nyár,fürdés és a strandolás nem szeretnék a parton ülni és nézni ahogy a többiek fürdenek.Ha használhatok akkor milyet? Átlyukaszthatja a szűz hártyát? Ha igen akkor az fáj?

2015. jún. 15. 07:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, de egy hónapban 4-5 napot nem bírsz ki fürdés nélkül? Időzítsd a strandolásaidat oda, mikor nem menstruálsz.
2015. jún. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy használhatsz. Mondjuk én nem megyek strandra ilyenkor, fertőzés miatt, de ez magnánügy. Ha te szeretnél menni, miért ne? Használj mini tampont és gyakran cseréld. Ha nagyon megvan, akkor nem fáj, akkor próbáld meg először.
2015. jún. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jún. 15. 10:31
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ne használj ilyen fiatalon. Főleg ha még szűz vagy. A tampon amúgy sem egészséges, szárítja a nyálkahártyát, a menseskor ürülő nyálkahártya darabok meg nem tudnak egyből kiürülni mert azt ugye nem tudja felszívni a tampon, csak a vért, na az ott pang, fertőzésveszély nagyobb. Én ilyen fiatalon pláne nem ajánlom. 4-5 év múlva esetleg meggondolhatod.
2015. jún. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Használhatsz :) Mielőtt elkezdtem nagyon sok ellen és mellette szóló véleményt olvastam, de hittem a mellette szólóknak és elkezdtem használni. Azért arra figyelj, hogyha így mész strandra, hogy nehogy átázz vagy a madzag ne látszódjon ki a fürdőruha alsóból.

Nem lyukaszthatja át, de először egy mivel próbálkozz :) Miniből én az OB ProComfort Minit ajánlom, mert a silk touch borításnak köszönhetően könnyebb a felhelyezése.

2015. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2015. jún. 15. 20:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Használhatsz, ha szeretnél, és neked kényelmes.
2015. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És persze ha betartod a higiéniai szabályokat.

~előző

2015. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. jún. 17. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!