Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Roaccutan-hoz hasonló gyógysze...

Roaccutan-hoz hasonló gyógyszer, ami nem kapszula?

Figyelt kérdés

Olyat keresek, aminek a hatóanyaga szintén az izitretinoin, de nem lágyzselatin kapszula, hanem sima tabletta vagy mondjuk por.

(Tudom, hogy miféle gyógyszer, így azt ne írjátok, h ne foglalkozzak vele)



2015. jún. 18. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Krém létezik, de csak külsőleg és a hatásmechanizmusa teljesen más, nem is olyan hatásos, szóval ha nálad már orális gyógyszert írtak fel, felesleges.

Annak meg gyakorlati oka van, miért is épp ilyen formában kerül forgalomban. Másképp nem lehetne hatásos.

2015. jún. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Allergiás vagy rá?
2015. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem, csak nem tudom lenyelni, és a sima tablettát össze szoktam törni, úgy veszem be. pl. egy fájdalomcsillapítót.

a lágyzselatint meg nem tudom összetörni.

a krémnek mi a neve?

még nem írta fel az orvos, azt mondta, gondolkodjak rajta. úgy éreztem, nem vesz túl komolyan.

30 elmúltam, évek óta fennáll a probléma, nagyon gátlásos lettem miatta. mindenhol jártam és mindent kipróbáltam, ettől egyelőre félek, de nem nagyon látok más megoldást.

2015. jún. 18. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod lenyelni? Én ennél háromszor nagyobb gyógyszert is simán lenyelem. Egyébként akkor írass fel a bőrgyógyásszal 10mg-os kiszerelést, az fele a 20-asnak. Sokkal könnyebb. De egyébként még kajálás közben is nagyobb falatokat nyelsz, mint a 20-as tabletta.
2015. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igen, tudom, de ez egy régi gyerekkori rossz beidegződés, nem megy, és kész. utcán sem tudok bevenni pl. egy Rubophent, ha szétmegy a fejem, ezért van az ilyen alkamlakra a por alakú ....... nem jut eszembe a neve, zöld kis tasakos fájdalomcsillapító.


a krém nevét nem tudod?

2015. jún. 18. 19:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Isotrex és isotrexin. Természetesen nyáron ezeket sem szabad használni.

Egyébként jobb lenne, ha leküzdenéd ezt a fóbiádat. Az sem jó, hogy összetörve veszed be, kevés kivételtől eltekintve nem szabad így használni a gyógyszereket. Részben azért, mert nem fog hatni (mert nem jut el a felszívódás helyére), másrészt azért, mert tönkreteheti a gyomrodat is. 1-1 szem tablettánál ez még annyira nem szembeötlő, de ha egy hónapokig tartó gyógyszerkúra esetén is így csinálnál, csúnya vége lenne könnyen.

Ha folyadékkal nem megy, próbáld valami étellel, ismerek olyat, aki sós keksszel veszi be a gyógyszereit. Persze ez sem ideális és fontos, hogy utána igyál is rá, de ha működik...

2015. jún. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszer talán erőt kéne venned magadon, és lenyelned a nagy tablettát, eltűnne minden komplexusod.
2015. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!