Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek ciszta kialakulhat...

Petefészek ciszta kialakulhat 20 nap alatt?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam nőgyógyásznál, uh-val is megvizsgált és semmit nem talált. Minden rendben volt. Most viszont lassan 1 hete késik és azt olvastam hogy ciszta is okozhatja. Lehetséges hogy semmi nyoma nem volt még 3 hete, most meg vhogy olyan vagy akkora lett hogy emiatt nem jön meg? Amúgy abszolút rendszeres a ciklusom mindig 28-29 napos. Mégcsak mindjárt megjön érzésem sincs, pedig 1-2 nappal korábban már szokott lenni.
2015. jún. 18. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

20 nap alatt nem tudom kialakulhat-e, kétlem. Viszont az én "zseniális" dokim (pedig egyébként jó orvos) a csotrogány uh-jával nem vette észre az 5x6 centis cisztámat, helyette fogamzásgátlót akart szedetni velem, mondván tuti hormonprobléma. Erre kivertem a cirkuszt, fintorogva beutalt a kórházi uh-ra (az jobb gép), és láss csodát, mégse hormon-gond.

Bocs a litániáért, csak azt akartam kihozni belőle, hogy simán lehetett csak "vak".

2015. jún. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ebben igazad is lehet.. mondjuk ez előtt a doki előtt voltam egy másik nőgyógyásznál, 1 hónappal korábban (szűrés miatt) és bár nem kértem azt mondta ha már ott vagyok megvizsgál ő is meg uh-zott és ő se talált semmi petefészekcisztát vagy egyebet. Emiatt is gondolkodtam el a dolgon, hogy 2 hónapja meg most se találtak, akkor szűrésre mentem most 20 napja meg más miatt, de egyik se látott semmit :s fura.. Akkor talán csak most vmiért extrém sokat késik.
2015. jún. 18. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen kialakulhat.
2015. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen kialakulhat. figyelj oda a jelekre: rendszertelen vérzés, késés, extrém görcsök mensikor, megmagyarázhatatlan alhasi fájdalmak. Azt tudd hogyha ki is alakul, akkor is a nők 90%-nál spontán elmúlik hacsak nem dermoid/endometriális/daganatos cisztáról van szó. A "sima" follikuláris ciszták igen gyakran képződnek egy hormonál jól működő petefészekben de menstruációkor fel is szívódnak ezek a legtöbb esetben. Ha többet szeretnél tudni akkor írj bátran!
2015. júl. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!