Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szedhetek symicia fogamzásgátl...

Szedhetek symicia fogamzásgátlót? Valakinek hasonló tapasztalatai voltak?

Figyelt kérdés

1 es típusú cukorbeteg vagyok,12 éve szövődmények és túlsúly nélkül .20 éves vagyok.

A nőgyógyásznak ezt mind említettem,és azt mondta akkor szedhetem , ha megbeszélem a diabetológusommal. Ő pedig azt válaszolta ,hogy nyugodtan szedhetem.

Tegnapi nap folyamán kezdtem el szedni normál vèrcukorszinttel. Az éjjel megmagyarázatlanul 24 es cukrom lett,melyre korrigáltam és reggelre lejjebb ment 13 ra.Ezt követően beadtam korrekciós bólust,valamint az étkezésnek megfelelő adagot.Másfél óra elteltével visszaugrott 21 re a cukrom .

Tudom,hogy most jön az,hogy ez az orvos dolga . Éppen ezért csak érdeklődnék hátha volt valakinek hasonló tapasztalata.



2015. jún. 23. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló szedését egy sor vizsgálatnak kellene megelőznie bazira nem mind1 ki mit szed, az olyan orvost aki csak találomra felír valamit, azonnal hagyd ott, barátnőmnek így lett trombózisa.
2015. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen ! Igen ! Egyetértek! Csak az a baj ,hogy egy darabot már beszedtem tegnap.

Nem -e lesz baj belőle ha nem szedem tovább nem tudom. Felborítja-e a hormonháztartásom

2015. jún. 23. 11:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalat nincs, bocsi.

De afelől megnyugtatlak, hogy egyetlen szem után még nem lesz komolyabb hatása a ciklusodra. Persze nem javasolt csak úgy bármikor abbahagyni, de egyetlen szem még semmi, nem véletlenül javasolják az első hónapban a kiegészítő védekezést is.

Plusz ha más, súlyosabb probléma indokolja, akkor is inkább a szedés felfüggesztését szokták választani, mint kisebbik rosszt. De tényleg nyugi, nálad még semmit nem fog okozni. :)

Az orvosokkal pedig mielőbb konzultálj. Mások tapasztalatával sem igen lennél előbbre. Az orvosok feltételezték, hogy nem lesz gond, te meg mégse hoztad a papírformát, sajnos van ilyen. :(

2015. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én szedtem 1,5 évig cukorbetegen fogamzásgátló, semmi hatással nem volt a vércukromra. Igaz én alacsony hormontartalmút szedtem.
2015. jún. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!!!

Azóta kiderült ,hogy furcsa módon pont aznap az inzulinpumpámmal volt a gond,és ténylegesen nem a fogamzásgátlóval !!

2015. jún. 26. 12:24
 6/6 A kérdező kommentje:
Elvileg ezért írta fel kapásból ezt a gyogyit az orvos,mert ez ajanlott , ez alacsony hormontartalmú. :)
2015. jún. 26. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!