Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Illik magán nőgyógyásznál...

Illik magán nőgyógyásznál fizetni valamennyit, akkor is ha nem kéri?

Figyelt kérdés
Évente négyszer járok nőgyógyászhoz, főként fogamzásgátló felírás miatt. Minden alkalommal kérés nélkül megvizsgál, ultrahangot csinál. Évente egyszer csinál rákszűrést, akkor fizetek csak neki 10.000Ft-ot, a többi alkalommal nem szokott pénzt kérni. Olvasgatva különböző fórumokon a magán nőgyógyászok tarifáit, eszembe jutott, hogy talán elvárná, hogy fizessek valamennyit a vizsgálatért is, illene megkérdeznem, hogy mivel tartozom, ha nem mondja. Vagy ha azt mondja semmivel, akkor is illik adni valamennyit? (ha igen, mennyi az ilyenkor reális összeg?)

2015. jún. 23. 21:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, illik.
2015. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jún. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát ha megvizsgál, akkor csak illene megkérdezned, mivel tartozol...
2015. jún. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom, de eddig valahogy nem jutott eszembe, azt vártam, hogy majd ő mondja, hogy mennyi lesz, mint a rákszűréseknél
2015. jún. 23. 22:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha a vizsgálatnak ára van, azt mondja. Nekem is mindig mondja, hogy ennyi és ennyi lesz, még soha nem jöttem el úgy, hogy nem fizettem.


De soha nem is kellett nekem kérdezni, hogy mennyit kell fizetni. Azért magán, mert van díjszabás. Az Elműhöz sem megyek be havonta, hogy csókolom, mennyivel tartozom. A boltban sem kell megkérdeznem, hogy mennyit kell fizetnem. Mindenhol mondják. Ha ő ennyire bamba, akkor ez van.

2015. jún. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Semmiképpen sem kell fizetned, ha nem mondja!

Ez magán rendelés, ugyanúgy mint a fodrásznál is például.

2015. jún. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Miért illene? Dehogy kell, ott mindennek tarifája van. Amikor nem kell fizetni, akkor nem szólnak.
2015. jún. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem.
2015. jún. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem. Egy magánorvos azért "magán", mert fizetni kell a szolgáltatásáért. Ez szabott ár, amiről tájékoztatva kell legyél. Nm pedig adjak-ne adjak kérdése.

Tényleg nem értem, ilyet még nem is hallottam, hogy puszira vizsgáljon egy magánorvos.

2015. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát ezért nem tudom, hogy most én voltam-e a bunkó, hogy nem kérdetem meg, mennyit fizetek, vagy ez nála így szokás. Na mindegy, legközelebb megkérdezem mivel tartozom, lehet, hogy kiderül, hogy eddig potyáztam :D
2015. jún. 25. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!