Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 7 napja késik a menstruációm,...

7 napja késik a menstruációm, mit tegyek? Csináltassak feltétlenül egy terhességi tesztet vagy várjak még?

Figyelt kérdés

Általában a menstruációm előtt egy héttel folyásom szokott lenni, utána pár napig száraz vagyok mint a sivatag.

Jelenleg (a naptárom- hiteles) szerint 7 napot késik, viszont a sivatag effektus megvan.

A dologba az is bekavar, hogy :

1.nem késett még soha ilyen sokat

2.bekavar egy olyan utóbbi, kb két héttel ezelőtti aktus, ahol véletlenül bennem maradt az óvszer (lecsúszott barátomról, az aktus végén vettük észre, de előtte ellenőriztük, tehát 3-4 perccel előtte lehetett).


Tanácstalan vagyok, ugyanakkor bizonytalan is, mivel terhes ne lehetek, egyrészt azért mert semmilyen rosszullétem nem volt (hányinger, fejfájás,szagérzék stb), de ez a sivatag effektus megvan, tehát össze vagyok zavarodva.


De ez az egy hét késés szerintem sok. Mit gondoltok csajok/nők? Mit tegyek? Szörnyen sztresszes vagyok már emiatt. Mit tegyek?

Várjak?



2015. jún. 28. 05:02
 1/5 anonim válasza:
Ne várj! Az, hogy nincs semmilyen tüneted - nem garancia arra, hogy nem vagy terhes. Vegyél egy tesztet és a reggeli első pisiből csináld meg.
2015. jún. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhességi tünetek nincsenek törvényszerűen, és ha vannak is, jóval később, az első trimeszter második felében inkább... szóval erre ne alapozz.

Van esély a terhességre? Igen. Késik? Igen. Lehetsz terhes? Lehetsz. Vegyél egy tesztet és kész, pár száz forintot csak megér a nyugalmatok, nem? Simán késhet ennyit a stressztől is, de egyszerűbb biztos(abb)ra menni. Ha negatív és mégse jön meg, további egy hét múlva csinálj még egy tesztet, az a tuti.

2015. jún. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, végül nem volt szükség tesztre, mert a mai nap folyamán megjött.

Hú, óriási kő esett le a szivemről, gondolhatjátok.


Mégegyszer köszönöm! :)

2015. jún. 28. 15:56
 4/5 anonim ***** válasza:
ennek örülök, viszont azt tudod ha lecsuszott ovszer benned marad akkor lehetsz terhes. igy ha legközelebb lesz ilyen menj eseményutániért
2015. jún. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tisztában voltam vele akkor is, és nagyon gondolkoztam hogy menjek-e vagy sem. Igy hogy utólag nem lett baj, örülök is hogy nem vettem meg.

Mit mondhatnék, vigyázunk legközelebb. Pedig hidjétek el, nálamnál jobban parázós csak tuti nincs a Földön... :)))

2015. jún. 29. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!