Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vagy betét? Érvek?...

Tampon vagy betét? Érvek? Melyiket milyen gyakran kell cserélni? Melyik biztonságosabb?

Figyelt kérdés
2015. júl. 3. 08:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tampon.

Amikor kell. (Rájössz.)

Tampon + betét.

2015. júl. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem betét.

Az első 4-5 napban nekem kb óránként/félóránként, utána 3 napig már elég csak wc-re menéskor cserélni. De nekem erős a vérzésem.

Érvek:

Rögtön kijön a vér és a méhnyálkahártya darab belőled, nem "torlódik". Nekem ez elég.

Különösen fertőzésveszélyes időszakban (nyitva van a méhszáj) nem kell magamban turkálnom. Teljes fertőtlenítést úgysem tudok véghezvinni a kezemen előtte.

2015. júl. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni, neked melyik a legkényelmesebb.

A csere a menstruáció erősségétől függ.

Ha figyelsz a tested működésére és a megfelelő időben cseréled bármelyiket, akkor mindegy. "Baleset" talán a betéttel fordulhat elő, amennyiben pl. szoknyában vagy és a bugyi gumija elenged. :-)

Egyébként a legbiztonságosabb (rázós élethelyzetekben felkészülve rá) tényleg a fentebb is írt tampon+betét kombó. De ritkán adódik olyan helyzet, hogy ne tudná az ember kicserélni időben bármelyiket, vagy már tudja, hogy melyik nap nagyon kritikus / ömlős. (már akinek van ilyen)

2015. júl. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen betét.a tamponban ott pang benn a vér arrol nem is beszélve hogy a nyalkahartya darabok nen tudnak tavozni nagyon veszélyes.
2015. júl. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a tampont sokkal jobban szeretem. Egyszerűen nem tudom elviselni az érzést, ahogy szinte ömlik a vér. (Elnézést a kifejezésért, de szó szerint ilyen az első két napon.) Nyáron kiváltképp szörnyű kényelmetlen betétben izzadni. Nem is tudok felszabadult lenni, ha erős a vérzésem és betét van bent, mert nagyon gyorsan megtelik, és folyton cserélni kell, a szagokról már nem is beszélve... Sajnos egyszer már át is áztam, így azóta csak tampont használok.

Betétet csak a gyengébb napokon használok.

2015. júl. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem a betét. Egyszerűbb cserélni. Nem otthon vagyok napközben, és nekem a tampon csere nem olyan, amit egy nyilvános wc-ben meg tudok oldani. A higiéné sem a legjobb. A betétet tök egyszerűben ki lehet cserélni. Meg 1-2 napig nagyon erősen meg van, és betéten jobban látom, tudom, hogy mikor kell cserélni.

Persze, ha olyan van, pl. uszodai program, vagy olyan ruha, amit semmiképpen sem lehet rendes bugyival felvenni, akkor használok tampont, de ez nagyon ritka.

2015. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én egy darabig tampont használtam de aztán felhívták rá a figyelmem hogy a nyálkahártya és alvadt vér darabok nem tudnak távozni és nagyon veszélyes. Azóta kizárólag betétet használok.
2015. júl. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az is a betét mellett szól, hogy 1-2 nap nagyon erősen meg van, de utána alig. A gyenge napokon nem tudok tampont használni, mert olyan sokáig telik meg annyira, hogy cserélni kelljen, hogy én addig ideig meg nem szívesen hagynám bent. Kb. egész napra elég egy tampon. De addig meg nem lehet bent. Ha meg nincs teljesen megtelve és úgy húzom, az meg nagyon fáj.
2015. júl. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én a tamponra szavazok .. Én sem tudom elviselni ahogy érzem, hogy folyik ki belőlem a vér. Vészesebb napokon alá teszek egy tisztasági betétet. Éjjelre is csak tampont használok (speciális éjjelni tampon [OB Flexi day & night]) egyébként ez hülyeség hogy veszélyes ..ha felelősség teljesen használod akkor baj nem lehet!
2015. júl. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én már régóta gondolkozom a tamponról.Minden félét olvastam a tamponról.Egyenlőre betét használok de nekem nagyon kényelmetlen.Viszont elbizonytalanított az amiket itt olvastam,hogy valaki a tampontól lett meddő meg hasonlók.
2015. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!