Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV jelei. Ez mit jelent?

HPV jelei. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múlt héten voltam nőgyógyásznál, hogy elvégeztessem az éves méhnyakrákszűrést. A doki ezt írta vissza (nála ilyen sms-ben közlöm az eredményt rendszer van): P2, HPV jelei. 6 hónap múlva kontroll javasolt. Mikor ezt elolvastam nagyon megijedtem. Ez most azt jelenti hogy mindenképp rákos leszek? Vagy van esély a gyógyulásra? Vagy ez mit jelent? Mindenképp fel fogom hívni a dokit is, de már késő van és nagyon bepánikoltam... Valaki esetleg akinek volt már hasonló tapasztalata?

2015. júl. 3. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
P2 jó eredmény, nem tudom, milyen jelekről ír.
2015. júl. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát hüvelyi kenetet is vett, és az annak az eredménye.
2015. júl. 3. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, az emberek nagy része HP-fertőzött.

Ha a citológiai eredményed jó, nincs mitől tartanod, legfeljebb gyakrabban (fél évente) kell orvoshoz járnod.

2015. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most kicsit megnyugtattál. Ha fél év múlva kell visszamennem csak nem olyan súlyos. Neten olvastam hogy sok nő úgy esik át rajta hogy észre se veszi, mert az immunrendszer pár hónap alatt kidolgozza. Azért hétfőn majd mindenképp felhívom az orvosom.
2015. júl. 4. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt már vagy párszor P2 Hpv gyanúval, míg a mostani dokim meg nem elégelte és csinált egy hpv tesztet, ami negatív lett.Így legalább megnyugodtam én is:D

Ha aggódsz, érdemes kérned

2015. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!