Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Visszatérő hüvelygyulladás,...

Visszatérő hüvelygyulladás, drága gyógyszer?

Figyelt kérdés

Antibiotikum szedése óta 3 hónapja visszatérő hüvelygyulladásom van, a gyógyszeres és egyéb kezelések baromi sokba kerülnek, egyetemista vagyok.


Baromi fntos az egészségem, de odajutottam, hogy a gyógyszerek és a kaja között kell döntenem, és nem hiszem, hogy az javít a helyzeten, hogy gyógyszerre költök, kajára viszont alig, így pedig egyre kevésbé tudom tartani a rendszeres, rendes étrendem, szóval ördögi kör.


Mit tudok tenni? Milyen alternatív dolgok vannak, amik pl. hüvelygyulladás esetén segítenek és olcsóbbak, mint a 2-3 ezer forintos hüvelykúpok?


Gyulladás is állandóan van a szervezetemben. Milyen spec. étrend van, meg gyógynövény, amit tudok követni és nem terhel meg anyagilag, de leváltja a mindenféle 1-2-3 ezer forintos "csodákat"?


(A hüvelyöblítés ne legyen alternatíva. Olvasok róla jót, rosszat és nem kísérletenzék vele.)


Köszönöm!!!!


2015. júl. 21. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincsen olyan házi praktika meg gyógymód, ami elmulasztja, maximum ami csökkenti, viszont ha nem kezelik, akkor súlyosabbá válhat és később nagy problémákat okozhat (akár meddőséget is!).

Egyedül a cickafarkfüvet tudom javasolni, teának és ülőfürdőnek, nem drága, egy tasak olyan 200-250 forint körül van, teának 2-3 deci forró vízzel egy közepes evőkanálnyit kell leforrázni, mehet belőle napi 2 bögre, ülőfürdőnek meg mondjuk egy fél lavórnyi vízhez 2 bögre erősebb teát önteni és ücsörögni benne.

Legalább orvoshoz menj el, sztk-ba, hogy mondjanak valamit, mert ha súlyos, akkor MUSZÁJ kezelni!


Jobbulást!

2015. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elmész orvoshoz, aki vesz kenetet a hüvelyedből, azt kitenyésztik, annak tükrében megmondják, hogy milyen kórokozó van a hüvelyedben és milyen számban van jelen, arra kapsz egy célzott kezelést, majd ha megvolt a kezelés, akkor veszel a patikában hüvelyflóra helyreállító kapszulát és használod odalent.

Ezáltal nem lesz kórokozód és visszapótolod a jótékony hüvelybaktériumokat a hüvelyedbe, amiket az antibiotikum kúra kiölt, ezáltal helyreáll az egyensúly és újra védve leszel a fertőzések ellen.

És ha legközelebb antibiotikumot szedsz, akkor alkalmazz mellette párhuzamosan ilyen hüvelyflóra helyreállító készítményt és akkor nem borul fel az egyensúly és nem lesz fertőzésed sem.

A fehérneműket, törölközőket pedig mindig most magas hőfokon, minimum 60 fokon, hordj pamutból készült fehérneműt, plusz ha élsz nemi életet, akkor a párodat is kezeljék ki, ugyanis ő tünetmentesen is lehet fertőzött és mindannyiszor, ahányszor együtt vagytok, annyiszor visszafertőz téged!

2015. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs párom ÉS voltam orvosnál, éppen ma megint. Kezel is, de anyagilag nem bírom már. Holnap megyek visdza és meg kell neki mondanom, hogy 0 forintom van már a kezelésre. SZTK-ba járok különben (magánra nincs pénzem).
2015. júl. 21. 13:11
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha tetszik, ha nem, ha veszélyes, ha nem, tényleg nem az javít az egészségemen, ha gyógyszerre kell egyre többet költenem, a végén meg kajára semmit.
2015. júl. 21. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:

nem szabad hüvelyöblités soha!


Nekem is álando gyulladásom van, volt.

a lényeg hogy ha esetleg gomba lenne, ha nem akkor is probáld meg a napi szénhidrát fogyasztást mérsékelni.

Kizárolag pamut, és fehér, bugyis hordj és Ne tangát-

laza alsóruházat.

illatos szines wc papir kizárva, az is irritál.

Semmilyen lactacid femina meg ilyenek nem szabad.

sőt tusfürdő szappan se, ebben is sok káros anyag van,

vegyél Naturszappant kézművetől, ami csak természtes anyagokbol áll.

valmamint ruha mosás, öblitő ne, mososzert se, hanem mosodió, mososzoda, vagy mososzappanbol főzött mososzer(ez ráadásul nagyon olcso)


Nekem volt hogy segitett grapefruitmag csepp immunerősitésre, valamint a cickafarkfű tea inni plusz lehet ülőfürdőként is emellett, vagy kamillás ülőfürdőt is.

szex is csak gumival sőt Latexmentes gumival!!

2015. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja és kihagytam a gyógyszeres kezelés utáni probiotikus hüvelykupot ami visszatelepiti a jó pacikat ez nagyon fontos.
2015. júl. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem, amiket írtál mind be vannak, illetve ki vannak iktatva. Nem hordok tangát, mert kényelmetlen és a pamutbugyinál nincs jobb. :D (Abból is van csini változat.) Grapefruit magolajat mondjuk nem iszok, mert érzékeny a gyomrom és nem szereti, de grapefruitot szoktam enni, mert azt imádom.


Szénhidrátot nem eszek, meg édességet, pontosabban olyan szénhidrátot, ami péksüti, meg hasonlók, nem. Rossz szénhidrátot. Valamilyet ugye muszáj.


Az antibiotikum, amit szedtem, az okozhatott ilyen fertőzést, az infektológus mondta is. (Így utólag dühös vagyok, hogy nem ajánlott valamit megelőzésre. A probiotikum és a gyomorvédő, amiket szedtem nem a hüvelyben hat.)


Szóval ezek rendben vannak. Mint kiderült, a fő probléma az, hogy a doki még nem vett kenetet és hasra ütésszerűen írta fel ezeket a tablettákat. Amitől én besokalltam, főleg, hogy egyre drágábbakkal próbálkozott és mostanra már kiverte nálam a biztosítékot, meg a pénztárcám is üres már.


Szóval holnap elmagyarázom neki, hogy meg akarok gyógyulni, de ilyen specifikus és ilyen drága gyógyszert most már nem vagyok hajlandó kiváltani, ha nem tudom, hogy valóban arra kapom, ami okozza a fertőzésemet. (És mi okozza, tudja biztosan, hogy gomba, baktérium vagy más?)

2015. júl. 21. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!