Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El tudnám valamivel múlasztani...

El tudnám valamivel múlasztani a menstruációm?

Figyelt kérdés
Általába 5 napot tart.Most hétvégén hivatalos vagyok egy születésnapra,diszkóba és ma jött meg.Valami tipp,amivel pár nappal hamarabb elmúlhat?Elég kényelmetlen lenne így.Tampont semmiképp nem szeretnék,mivel még sohasem próbáltam.16 éves vagyok

2015. júl. 21. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
igen, petefészek kivétellel, hormonkezeléssel
2015. júl. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló,nem hiszem hogy a kérdező arra gomdolt hogy egy életre elmúlasztani a menstruációját.

És én személy szerint nem hiszek abban hogy el lehet múlasztani előbb.Én még nem próbáltam.

2015. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Próbáld meg mégis a tampont. Ha azt használom nekem általában kettő nappal rövidebb lesz. Nem kell megijedni tőle, van a dobozban egy mellékelt eligazítás. Ha elsőre nem sikerül, semmi gond, hagy kicsi és próbáld meg később.
2015. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem fáj a felhelyezés?Mert én még szűz vagyok,és azt hallottam,hogy úgy problémásabb
2015. júl. 21. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Discoban nem lehet betétet használni?
2015. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha rendesen használod - az elöírás szerint-, akkor nem fáj söt nem is érzed/érezheted a tampont, még akkor sem, ha szüz vagy.
2015. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmivel sem tudod elmulasztani.

Én speciel 10 és fél éves korom óta menstruálok, számtalan házibuliban, vagy diszkóban voltam, vagy valahol kikapcsolódni, még sem okozott még soha problémát, hogy megjött a vérzésem.

Van betét, van tampon. Tampont én is használtam még azelőtt, hogy nemi életet éltem volna. Mini tampont használtam, benne van a dobozban, hogy hogy kell felhelyezni, ha normálisan helyezed fel, az nem fáj. Ma már kitalálták az OB-nál a silk touch borítású tamponokat is, ami még jobban elősegíti a felhelyezést.

2015. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

16 évesen azért nem ártana kicsit tisztában lenni a tested működésével. Olvass át pár könyvet a témáról, mielőtt teherbe is esel véletlenül.

A menstruációt nem lehet lerövidíteni, meghosszabbítani, elmulasztani, vagy bármerre tologatni.

Hormonális fogamzásgátlót szedők megtehetik azt nagyon-nagyon ritkán vészhelyzetben, hogy a gyógyszer segítségével befolyásolják a menstruáció megjövésének időpontját. De az időtartamát nem lehet, sehogy.

Se citromlétől, se c-vitamintól, se gyógynövényteáktól nem fog megszűnni a menzesz. Ebbe törődj bele, és abba is, hogy nagyon sok, ennél kellemetlenebb helyzet is lesz még az életed során, amikor bizony akár tetszik, akár nem, menstruálni fogsz.

Nyugodtan próbáld meg a tampont, szűzek is tudják használni, de a kisebb méretekkel érdemes először próbálkozni.

Egyébként nem értem, a diszkózást mennyiben befolyásolja, hogy menstruálsz? Gondolom ha szűz vagy, akkor bugyit azért veszel fel a ruha alá, wc meg mindenhol van. Ha isztok, úgyis gyakrabban fogsz kijárni, lesz időd kicserélni a betétet. De ha ma jött meg, akkor hétvégére már szinte el is múlik.

2015. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!