Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló és koleszterincs...

Fogamzásgátló és koleszterincsökkentő együtt?

Figyelt kérdés
Tegnap írta fel a k.csökkentőt az orvos, de én buta elfelejtettem megkérdezni, hogy fogigátló mellett lehet-e szedni. Elolvastam a tájékoztatót és az van rajta hogy nem. Holnap megyek vissza a dokihoz és rákérdezek, de addigid érdekel, hogy vajon mi miatt nem lehet? Vagy lehet? Ha valaki tudja esetleg írja meg legyenszives!! Tegnap bevettem az első szemet... de nemtudom hogy szedjem-e tovább.
2015. aug. 6. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is együtt szedem a kettőt már évek óta.
2015. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez viszont jó hír nekem! Köszönöm a válaszod! :)
2015. aug. 6. 13:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Melyik gyógyszereket szeded? Mennyi volt a koleszterined amire felírta a csökkentőt?

Én egyébként évente visszajárok kontrollra, és tudja az orvosom hogy szedem mellette. Semmit nem mondott rá. Inkább akkor van baj, ha magas a koleszterined, és úgy szeded a fogamzásgátlót, mert hajlamosít trombózisra.

2015. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

6 a koleszterinem! Atorva-teva 10mg-ot írta most, és fogigátlót meg az erősebbik Yamnát szedem.


Azt mondta nem vészes a koleszterin, de azért ad gyógyszert. Nemtudom számít-e, 24 éves vagyok!

2015. aug. 6. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nekem lenne 6-os a koleszterinem, nem szednék rá semmit, és arra az orvosom sem írna fel csökkentőt. Inkább természetes módszereket próbálnék ki+több mozgás, ha egyáltalán foglalkoznék vele Nézz egy kicsit utána, milyen problémákat okoz hosszú távon a koleszterincsökkentő, pl. a májadnak búcsút mondhatsz egy idő után, de elég a tájékoztatón elolvasni a mellékhatásokat.

Én 25 évesen kezdtem szedni, akkor volt 10,6. Az LDL pedig 7,6. Sajnos nem túlsúly okozta (normál testalkatú vagyok), és ezek olyan magas értékek, hogy kénytelen vagyok szedni, de nekem csökkentővel megy le 6-6,5 körülire, az LDL pedig 4 körül szokott lenni így gyógyszerrel. Erre az orvosom azt szokta mondani, hogy rendben van. Egyébként folyamatosan trükköznek, viszik lejjebb a normál értékek határát.

2015. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor nem is kéne szednem... mindegy max azthazudom a dokinak rosszul voltam tőle.
2015. aug. 6. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!