Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A szexuális úton terjedö...

A szexuális úton terjedö betegségek valóban csökkentik a késöbbi fogamzóképességet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

19 éves lány vagyok, 16 éves koromtól szedek fogamzásgátló tablettát é, azóta élek nemi életet. És gyakorlatilag azóta is szenvedek mindenféle lenti bajtól (érdekes, hogy más területen makk egészséges vagyok, 5 éve beteg se voltam). Egy gombás fertőzést kaptam el valószínüleg fürdőből, mert óvszert is használtunk. Télen végigszenvedtem egy hónapot hólyaghuruttal és jelenleg a Trichomonasból gyógyulgatok, amit már bizonyosan szexuális úton szereztem, mert volt, hogy elfelejtettük az óvszert...


Mit tehetnék azért hogy a jövőben ne legyenek ilyen problémáim?

Szex előtt/után mindig fürdök, intimlemosóval is akár.

Ha a tünetek megjelenése után rögtön kezeltettem magam, így is lehet majd hatása a babára?

Nektek is volt már több ilyen problémátok vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Mit csinálok rosszul?



2015. aug. 9. 22:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Van, amelyik igen, van, amelyik nem. A gomba és a trichomonas pl. ilyen szempontból nem veszélyes, mivel azok nem terjednek a felső női nemi szervekre (méh, petevezető). De mondjuk a chlamydia bizony okozhat meddőséget, és sokszor teljesen tünetmentes a fertőzés.


A gombás fertőzés egyébként nem nemi úton terjedő betegség, az azért alakul ki, mert valami miatt felborul a hüvely normális pH-ja, és túlszaporodnak az egyébként is a hüvelyben lévő patogén mikroorganizmusok.


Egyébként maga a fogamzásgátló tabletta szedése is hajlamosít a különböző fertőzésekre azáltal, hogy megváltoztatja a hüvely pH-ját.

2015. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!