Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek mit tegyek ha...

Szerintetek mit tegyek ha kihagytam egy szem gyógyszert?

Figyelt kérdés
Kihagytam a fogamzásgátló tablettából egy szemet kb 1,5 hete és nem is volt semmi gondom, de úgy 4 napja barnás folyásom van, szerintetek emiatt? Illetve ha igen, akkor folytassam a gyógyszer szedését mint eddig, vagy hagyjam abba 7 napra?

2015. aug. 11. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen megfontolásból hagynád abba?


Ha éltél nemi életet, akkor imádkozz és végezz tesztet 2-3 héttel a kihagyás után.

2015. aug. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvastam olyat, hogy ilyenkor lehetőség van abbahagyni egy hétre.. A gyógyszer kihagyása és a barnás folyás közt nem szeretkeztem... Hanem bevettem a gyógyszerből 10 szemet (tehát a kimaradás után 10nappal) szeretkeztem, szóval nem hiszem, hogy terhes lennék.
2015. aug. 11. 14:57
 3/6 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak.. [link] Ezért gondoltam rá
2015. aug. 11. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ennek semmi alapja nincs!


A SAJÁT tablettád betegtájékoztatóját kapard elő!


Egyébként attól függően, hogy hányadik tablettát hagytad ki a sorból, más és más a teendő, és a kockázat mértéke is, hogy baj legyen.

Például első heti kihagyásnál, a kihagyást megelőző szexuális aktus is bajt okozhat....

2015. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

MI A TEENDŐ:

ha egynél több gyógyszert felejtett el bevenni

Kérje kezelőorvosa tanácsát!

- ha az első héten 1 tablettát felejtett el bevenni

Minél hamarabb vegye be a kimaradt tablettát, még abban az esetben is, ha a késedelem hosszúsága miatt valójában 2 tabletta bevétele szükséges. Ezt követően az előírt időpontokban kell szednie a gyógyszert, azonban 7 napon keresztül mechanikus fogamzásgátló eszközt (pl. óvszert) is alkalmaznia kell. Ha a megelőző 7 napos időszakban nemi életet élt, nem zárható ki a terhesség lehetősége, ezért haladéktalanul forduljon kezelőorvosához!



Hát mivel pontosan a 4. szemet hagytam ki, ezért abban a 4 napban és előtte 6 napig nem szeretkeztem, mivel akkor menstruáltam, most szeretkeztem a 15. szem bevétele után? Szerintetek így mennyi az esélye?

2015. aug. 11. 15:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Elvileg nem nőtt az esély a teherbeesésre így, hogy nem éltél se előtte, se utána nemi életet.

De eszedbe ne jusson most abbahagyni, mert AZ baromság!

2015. aug. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!