Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukám tudta nélkül használha...

Anyukám tudta nélkül használhatok tampont?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz 1 éve hogy menstruálok és novemberben leszek 12. Szerintetek 12 évesen korai a tamponhasználat?

2015. aug. 16. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

A tamponhasználathoz nem kell engedély, még anyukádtól sem. Söt nem is kell neki külön megmondani, ez ate magánügyed.


Ha nem gond felhelyezni, akkor nyugodtan használd, semmi baj sem lesz belöle, feltéve, hogy a tájékoztatóban felsorolt higiéniai tanácsokat betartod.

2015. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
valoban a maganugyed, mit hasznalsz. elmondhatod anyukadnak, de valoszinuleg nem fog kiterni a hitebol:) ha neked kenyelmes es konnyen kezelheto a tampon, akkor persze, hasznald csak:)
2015. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg, és ha kényelmes, akkor használd. Csak oda kell figyelni, hogy meddig hagyod bent: ha túl kevés ideig, az sem jó, mert kiszárítja a hüvelyt, amitől kevésbé lesz ellenálló a fertőzésekkel szemben, ha túl sokáig, akkor meg egyrészt átázhatsz, másrészt szintén fertőzést kaphatsz. Könnyű megfeledkezni róla, én pl. rendre úgy indulnék a zuhany alá, hogy nem szedem ki :'D Tehát mindenképpen beletelik egy kis időbe, amíg kikísérletezed, hogy hogyan jó. Én eleinte használtam mellé betétet is, később pedig csak tisztaságit.


Azért jó az, ha anyukád is tud róla, mert akkor bármi történik (elfelejted levenni a műanyagot, és bent marad, elszakad a madzag, vagy csak rosszul érzed magad, elájulsz), akkor ezt az információt átadhatja az ügyeletnek is pl, ha arra van szükség.

2015. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

anyukádnak semmi köze hozzá.

nem kell mindent tudnia.

2015. aug. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Bár használhatod engedély nélkül, jó ha tudja.

Amikor magas lázzal kórházba kerültem, rögtön ez volt az orvos első kérdése, hogy kizárhassa a TSS-t. Mivel nem voltam igazán magamnál anyukámat kérdezték.

2015. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
persze
2015. aug. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!