Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szteroid inj. Meghozhatta a...

Szteroid inj. Meghozhatta a kimaradó menstruációt?

Figyelt kérdés
47 éves vagyok, már néha kimarad 1-2 hónapra a vérzésem.Nemrég kaptamkenalog inj.-t a reumatológus javaslatára.Még aznap jelentkezett egy kis vérzés, másnapra már el is múlt.Rá 4 napra pedig megjött, rendesen, elég erős vérzés.Mostanában már csak gyengébb mensijeim voltak.Van összefüggés?
2015. aug. 17. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
De szabályosan jött meg vagy köztes vérzés volt?
2015. aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászt kérdezz meg szerintem
2015. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem hinném
2015. aug. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kimaradt már vérzésed, akkor az valószínűleg amiatt volt, mert abban a hónapban nem volt ovud -

A helyedben megnézetném magam nőgyógyásszal

2015. aug. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Napsugar11 ***** válasza:

A Kenalog egy szintetikus kortikoszteroid, amit gyulladásokra, ízületi problémákra, esetleg allergiára szoktak javasolni. Én ellene vagyok a szteroidoknak, mert megzavarják a hormonrendszert, és több kárt okoznak, mint hasznot.


Ráadásul szintetikus, amivel a szervezetünk nem igen tud együttműködni, de arra tökéletes, hogy biokémiai úton hatást gyakoroljon... Hatása gyorsan jelentkezik és látványos, vagyis a fájdalmak, a gyulladás megszűnik, ami miatt a páciens úgy érzi, hogy használ, de azért nem árt megnézni ilyenkor a használati útmutatót, amiben lehet látni, hogy mennyi minden mást is befolyásol.


Ezeket ugyan, mint "mellékhatás" tüntetnek fel, de ha jobban belegondolunk, láthatjuk, hogy a mellékhatás is hatás, csak nem igazán az a cél, hogy azt érjük el. :)


A szteroidok egyik mellékhatása, hogy menstruációs rendellenességek léphetnek fel, illetve menopauzán átesett nők esetében hüvelyi vérzés jelentkezhet.


Én mindenképpen más úton indulnék el..., ha az egészség helyreállítása a cél.

2015. aug. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!