Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl gyakran menstruálok,...

Túl gyakran menstruálok, bajom lehet? 14/l

Figyelt kérdés
Havonta kétszer erősen menstruálok kb 5 napig, de a 2 menstruácó között gyakran pecsételek is...Nagyon félek, gyűlölöm magam emiatt. Tavaly is ez volt, elmentünk anyával ultrahangra (aki szülésznő). Akkor kaptam gyógyszert, mert vastag volt a méhnyálkahártyám, amitől jobban lettem. Egészen mostanáig. Kezdődik minden előről. Újra el kellene mennem ultrahangra? Anya szerint valószínűleg semmi komoly, nyugodjak meg, idő kell míg be áll a menstruációm. nagyon meg vagyok ijedve. Szerintetek bajom lehet?
2015. aug. 17. 20:58
 1/10 anonim válasza:
Igen, valószínűleg idő kell amíg beáll, de azért nem ártana orvoshoz menned, mert így nem lehet megmondani mi a baj.
2015. aug. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14 évesen teljesen gyakori a totál rendszertelen menstruáció. Ilyenkor gyakran un. áttöréses vérzések jelentkeznek. Az, hogy a két ciklus között is van vérzés, ha gyenge is, folyamatos méhnyálkahártyaállapot-problémára utal. Volt a családban endometriózis? Ha igen, nem ártana téged is kivizsgálni. Ha nem, akkor bízzál jóanyadban, és adj magadnak másfél évet. Ezenkívül jó lenne edzeni, sportolni, sokat mozogni a szabad levegőn, rendesen vegyesen eszegetni, mindenfajta függőségi és önpusztító létformát a lúzereknek meghagyni, és elérni egy egészséges, 22-26-os BMI-t, mert az egyszálbél kislányoknak sosincs rendes menszeszük. Felnőtt korban sem.
2015. aug. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Nem volt a családunkban endometriózis.
2015. aug. 17. 21:16
 4/10 anonim ***** válasza:

Mennyire erős? Milyen gyakran cserélsz normál betétet?

Hány napos a ciklusod?

2015. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem erős. Közepesnek mondanám. A ciklusom sajnos változó.
2015. aug. 17. 21:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Egy betét fél napig kibírja általában. Anyukám ezért nem aggódik.
2015. aug. 17. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:

16 évesen velem is ugyan ez volt, valószínűleg stressz miatt, mert előtte normális volt a ciklusom.

Én a gyógyszer utáni újbóli vérzés miatt visszamentem az orvoshoz mert zavart, kivizsgáltak és végül fogamzásgátlót kaptam. 3 hónapnyi szedés után abbahagytam és onnantól kezdve nem volt vele gond.


Szerintem sincs nagy baj, de személyes tapasztalataim miatt elhiszem, hogy hihetetlenül kellemetlen az állandó vérzés.

2015. aug. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez pont gyenge vérzés.
2015. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valamilyen szinten megnyugodtam. :)
2015. aug. 17. 22:46
 10/10 anonim ***** válasza:
11 évesen 17 Naponta jött. Anyu elvitt gyereknőgyógyászhoz, vizsgálat nélkül írt gyógyszert és attól beállt 28 napra és úgy is maradt 39 éves koromig, pedig mindvégig nagyon vékony voltam. 40 évesen nőgyógyászati műtétem volt, azóta felszedtem 12 kg-ot és most 23, 25 Naponta jön.
2015. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!