Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukam szerint a tampontol...

Anyukam szerint a tampontol csak fertozest kapunk?

Figyelt kérdés
Anyukamat megkerdeztem hogy mi a velemenye a tamponrol, es o azt mondta hogy utalja a tampont , meg hogy azzal csak fertozest tudunk elkapni , meg hogy semmire sem jo, o sem hasznalt sohasem tapont , ezert megertem az allitasait, de ha egyszer mondjuk 14 evesen tampont szertetnek hasznalni a betet helyett, akkor nekem nem fogja megengedni, nagyon jo fej anyukam van, mindent megtudok beszelni vele e teren ,mde azt mondta h tampont nem hasznalhatok...(meg mem is akarok, most inkabb maradok a betetnel) de olyan kellemetlen erzes amikor ulok, es hirtelen felallok, es erzem ahogy jon ki belolem a ver....szerintetek? 12\L

2015. aug. 25. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

15 éve tampont használok, soha nem volt tőle semilyen fertőzésem!

Mivel nem használt soha tampont valótlanságokat állít róla, mert ismeretlen a számára.


Nyugodtan kipróbálhatod! A megfelelő higiénia betartásával semmi bajod nem lesz! Sokkal kényelmesebb mint a betét! Nem fogsz átázni, nem lesznek kellemetlen szagok és nem kell 45 perc ülés után rohannod a mosdóba cserélni, mert a hirtelen felálláskor nem tódul ki belőled egy csomó vér.

2015. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem kaptam tőle fertőzést.
2015. aug. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád ezen a téren kissé maradi, nem kapsz semmilyen fertőzést a tampontól, ha rendszeresen cseréled.
2015. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Koszi a gyors valaszt! Egyszer hasznalt tampont, amikor en szulettem, mert nagyon sok volt neki a ver, es akkor pont annal az egyetlen egy tampon hasznalatnal elkapott valamilyen fertozest....johetnek meg valaszok :)
2015. aug. 25. 14:00
 5/17 anonim ***** válasza:

Háhá!


x/F

2015. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5-os, "kedves" vagy :)
2015. aug. 25. 14:08
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, pont szülés után TILOS tampont használni, mert nem tisztul a méh rendesen. Gratulálok anyukádnak a tudatlanságáért!
2015. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem a tampontól kapta a fertőzést. Én pl. nem használok tampont, mert nem tesz jót a hüvely izomzatának és én szeretek intimtornázni, de ettől függetlenül, ha valakinek nem az ilyen torna a mániája nyugodtan lehet tampont használni, nekem nem erős a menstruációm, jó nekem a betét is. Mondjuk 12 évesen szerintem ne használd, majd 1-2 év múlva vegyél egy doboz mini ob-t és próbáld ki, nem hiszem, hogy észrevenné anyukád, egyébként is magánügyed a menstruációd.
2015. aug. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Anyukád hülyeséget beszél. Nehogymár megtiltsa, hogy tampont használj... Én is azért azt használok, mert gyűlölöm, amikor érzem, hogy ömlik belőlem a vér, mindig úgy érzem, mintha a betét már rég tele lenne (pedig az a soknak tűnő vér alig maszatolja be). De sokkal nyugodtabb vagyok így. Rendszeresen kell cserélni, amikor megtelt, de legkésőbb 6-8 óra elteltével. Én mindenképpen ajánlom, ob minivel kezdj, és ne felfelé, hanem kicsit hátrafelé told, miközben lazítasz. Így könnyen felmegy. Akkor vedd ki, amikor már megtelt, mert amúgy kellemetlen érzés. Sok sikert! :)

19L

2015. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! De anyukam tudta nelkul semmit sem veszek, vagy csinalok...
2015. aug. 25. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!