Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már meglévő HPV fertőzöttségen...

Már meglévő HPV fertőzöttségen segít a HPV oltás?

Figyelt kérdés
Magas kockázatú HPV-m van (hr45), illetve van alacsony kockázatú és nem besorolt is. rengeteg orvosnál jártam, mert autoimmun betegségem van és a kettő együtt elég érdekes téma, viszont minden nőgyógyász mást mond. Valaki azt mondja,hogy ezzel már elkéstem és nem ér semmit, valaki azt mondja,hogy a meglévő fertőzést is segít legyőzni. Van valakinek tapasztalata? Nektek mit mondott a doki?

2015. aug. 26. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Az oltás tájékoztatója azt írta, a meglévő fertőzésre nincs hatással. Viszont a mikrobiológia gyakorlatvezetőm azt mondta, hogy ő ismert olyat, akinek a HPV-s szemölcseivel semmit nem tudtak kezdeni, és végső elkeseredésében beoltatta magát. Bevált neki. Azzal magyarázta, hogy az oltás serkenti a vírus elleni védekezést. Hogy valóban igaza volt-e, nem tudom, szakirodalomban nem jártam utána.
2015. aug. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is úgy tudom,hogy nincs hatással a meglévő fertőzésre és számtalan orvos is ezt mondta, de egy HPV centrumban dolgozó orvos az ellenkezőjét állította legutóbb és teljesen bizonytalan vagyok. Akik azt mondták,hogy számít fertőzés után is, ezt a HPV centrumos orvost leszámítva, nem nőgyógyászok,hanem belgyógyászok voltak és mivel nem az ő területük, nem vettem komolyan...
2015. aug. 26. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem segít, és nem a tájékoztató miatt. Hanem mert a klinikai vizsgálatok alapján így találták amit láttam. Egy gyógyulásból nem lehet a hatásosságot kikövetkeztetni.
2015. aug. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, te honnan tudod az infót?

Én is úgy tudtam,hogy nem segít, de mivel egy HPV centrumban dolgozó orvos mondta, így kicsit elbizonytalanodtam...

2015. aug. 26. 20:31
 5/8 anonim válasza:
Barátnőm strandon kapta el, szemölcsöket leműtötték neki és gyógyulás után beoltatták. Orvos mondta neki... Azóta nincs tünete, de ugye marad vírushordozó valószínüleg
2015. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, de ő valószínűleg alacsony kockázatú HPV-s volt, az más tészta.
2015. szept. 1. 13:32
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki esetleg olvassa ezt a kérdést, jelentem,hogy megszabadultam a magas kockázatú HPV-től úgy,hogy autoimmun beteg vagyok. Lányok, VAN REMÉNY!
2016. máj. 4. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Mit szedtél?


Nekem háromszoros HR HPV-ém van. Nekem a citólugus mondta, hogy HPV fertőzés esetén is érdemes beadatni az oltást. A szervezetet immunválaszra ösztönzi, és gyorsabban le lehet győzni.

2016. szept. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!