Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szőrtelenítő krém rendszeres...

Szőrtelenítő krém rendszeres használata mennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert én azt használom sokszor több okból kifolyólag viszont aggaszt a tény hogy vegyi anyag.Bőrirritációt nálam nem okozott sosem. Én attól félek hogy voltak ilyen legendák hogy rákkeltő ennek mennyi a valóság alapja? Egyéb más egészségügyi károkat okozhat? Különben évek óta használom.
2015. aug. 27. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
a legtöbb kozmetikai cikk egészségtelen. nem szívesen használnék szőrtelenítő krémet, de biztos vagyok benne, hogy a rúzsodban, vagy hajfestékedben is van rákkeltő anyag.
2015. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére se rúzst sem hajfestéket nem használok. Igazából akkor már a dezodor is gázos mégis mindenki azt használja. Csak szeretném tudni mennyire egészségtelen a krém érdemes-e használnom továbbra is vagy jobb eldobni mielött mellrákot csinálok magamnak.
2015. aug. 27. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy az opilcatól a szőr megerősödik. Én azt használtam és a gyanta koptatta ki. Mért nem gyantázol , epilálsz és/vagy borotválsz?
2015. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát igen szinte minden gázos, ezért nem használok dezodort, ha nagyon muszáj, akkor sheavajból és szódabikarbónából csinálok magamnak dezodort. szőrtelenítésre minden módszer egészségesebb, mint a krém. a gyanta, borotválás, epilálás nem rákkeltő. de természetesen nem 100% hogy mellrákod lesz, ha krémmel szőrtelenítesz és az sem, hogy nem lesz, ha mondjuk nem használod többet a krémet. sokan azért igyekeznek mérsékelni az ilyen veszélyeket, én is ezért nem használom.
2015. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy nem borotválkozok/gyantázok de ezeket ritkábban csinálom.Epilálni soha nem fogok..
2015. aug. 27. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!