Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló elhagyása,...

Fogamzásgátló elhagyása, kérdések?

Figyelt kérdés
2 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, azért kezdtem el szedni mert rendszertelen volt a ciklusom és csúnya volt a bőröm. 3 év szedés után hagytam abba, abban bízva, hogy a menstruáció rendeződött, viszont ebben a két hónapban nem jött meg normálisan csak barnás volt, de legalább akkor volt ilyen amikor menstruálnom kellett volna. A kérdésem az lenne, hogy érdemes ezzel nődokihoz fordulni vagy ez normális és ne kezdjek PCO-ra gyanakodni.
2015. aug. 29. 09:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Már eleve ott kezdődik, hogy a ciklusod akármennyire is rendszertelen volt, azt a fog. gátló nem hozza, nem is hozta rendbe. A fog. gátló kikapcsolja a rendes ciklust és egy mesterséges ciklust hoz helyette létre és nem a menzeszed lett ettől rendszeres, hisz az 3 évig nem volt, hanem a gyógyszer szünetre történő abbahagyása miatt volt rendszeres vérzésed. A kettő nem ugyanaz.

Így ami a rendszertelenséget okozta, az most is megvan, a fog. gátló csak elfedte mindezt.

Viszont azt is tudni kell, hogy aki fog. gátlót szed, az, mikor abbahagyja, akkor nem mindenkinek indulnak be a természetes folyamatok, van aki egyáltalán nem menstruál és orvos tudja csak helyrehozni neki.

Valószínűleg te is így jártál, hogy még nem indultak be rendesen a természetes folyamatok.

Van, akinél ez hónapokig eltart.

Orvoshoz persze el lehet menni, sőt érdemes is, viszont akkor legyél normálisan kivizsgálva!

2015. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!