Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon fáj a hasam, mielőtt...

Nagyon fáj a hasam, mielőtt megjön. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem csak nyavalygok, tényleg nagyon erősek a görcsök, annyira, hogy aludni se bírok tőle sokszor. Ráadásul jön az iskola, és figyelni se fogok tudni órán ezért. Algoflex M-et szoktam bevenni, ha már tényleg nem bírom ki, de nem sokat használ. Valami házi vagy másfajta tipp?

Köszönöm!

17/L



2015. aug. 31. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vedd be, amikor épp elkezd fájni, ne akkor, mikor már kb. meghalsz.
2015. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az algoflex semmit nem hat. Vegyél be sima fejfájás csillapítót vagy nospát (esetleg más görcsoldót ). Nekem a mozgás is segít ha éppen csak kezd fájni. Esetleg meleg sós borogatás mint a fülre.
2015. aug. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) Utolsó, algopirin szerinted használ?
2015. aug. 31. 21:56
 4/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Érdemes forró kádfürdőt venni, a meleg víz ellazít majd. Ha nincs otthon kád, akkor a zuhany is jó lehet, vagy valami meleg borogatás (felmelegített törülköző...). Hogyha sokáig fennáll a dolog és gyötrődsz, habár senki sem szeret nőgyógyászhoz járni, mégis érdemes lenne ha felkeresnél egyet.

2015. aug. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Együtt érzek veled! Nálam képes hányásig fájni ha nem lépek még az elején.

Amint érzed az első kis görcsöt egyből valamilyen fájdalomcsillapítót(panadol, nurofen) vegyél be. Ha ezek ne hatnának akkor ajánlom az Apranaxot(vényköteles).

Pontos menzesz esetén akár még a görcsök megjelenése előtt is vehetsz be fájdalomcsillapítót. Úgy értem hogy például 10.-re várod és mindig megjön pontosan akkor már reggel beveheted a gyógyszert a menzesz előtt.

A meleg is nagyon jó csillapító!

Két verzióját használom, itthon a melegvizes palackot/tömlőt. Munkahelyen pedig a gyógyszertárban kapható melegetíthető zseléspárnát(melegvizben és mikróban is melegíthető).

Mozogj!!! Ha nem fáj annyira sétálj segít a görcsök enyhítésében.

Ha pedig végképp nem használ a felsoroltak közül egy sem akkor ORVOSHOZ KELL FORDULNI!

2015. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hosszútávú megoldás, tapasztalatból mondom, a rendszeres sport, és a normális, cukor, só, műkaja szegény étkezés. Én már csak a WC-n veszem észre, ha megjött.
2015. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.:)
2015. aug. 31. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!