Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik, hogy a korábbi...

Létezik, hogy a korábbi önsanyargatásom miatt második kamaszkoromat élem?

Figyelt kérdés

Bár eleve úgy tartják, hogy az ember teste 25 éves koráig fejlődik (nyilván azután is változik, csak nem olyan minőségben), a jelentősebb változásoknak viszont már tizenéves korban végbe kell mennie, gondolok itt a másodlagos nemi jellegek kialakulására.


Én most 21 vagyok, és most érkezett el az a pont, ahol el tudom magamról mondani, hogy nőnek nézek ki. Úgy értem, hogy nem fogok hülyén kinézni, ha bármi nőciset veszek magamra. Néha furcsán is érzem magam emiatt, mintha "öregednék".


Gyerekként nagyon magas, később pedig kövér is voltam, és 13 évesen bulimiás lettem, ami évekig elhúzódott. Ennek következtében elértem egy normális súlyt, viszont folyamatosan olyan izmosan pufóknak láttam magam, mint ahogy egy átlagos méretű krinolin kinéz, ahogy feszül a lobogó vízben. Másféle változást ekkor, a menstruációmat kivéve, persze, nem is tapasztaltam.


Egy-két éve viszont folyamatosan azt érzem, mintha a testem teljes mértékben átrendeződne. A mellem korábban két kis tömlőre emlékeztetett, most pedig van, ami ki is tölti. A csípőcsontom, bár eddig is kiállt, most még szélesebbnek tűnik, szinte karcolja belülről a bőröm. A hasamon és a combomon szépen kirajzolódik az izom, miközben továbbra is rajta van egy vékony zsírréteg, ami lágyítja az összképet.


Vajon a szervezetem most pótolja a lemaradást, és ez így teljesen normális? Másokkal ez már korábban megtörténik, vagy csak nem figyelnek fel rá annyira?


2015. szept. 6. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem második kamaszkor, egyszerűen normalizálódik a tested a korábbi, egészségtelen állapot után :)
2015. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!