Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A páromnak szeretkezés után...

A páromnak szeretkezés után fáj a vizelés napokig. Vagyis csípi a punciját. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Kb 2hete volt először, utána fájt nem szeretkeztünk. 2 napja elmúlt ezért tegnap újra szeretkeztünk de sajnos újra előjöttek az említett panaszok.


Évek óta vagyunk együtt, egyikünknek sem volt előtte másik kapcsolatunk, tehát valami fertőzö csak nem lehet.


Kérlek segítsetek!


2008. szept. 8. 21:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen esetben előfordul a gombás fertőzés.Ilyen nálam is volt pedig nem voltam senkivel.Kennyétek Betadin krémmel az jót szokott tenni.
2008. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez valami fertőzés lesz méghozzá te adod át a párodnak.Van olyan fertőzés is ami nem csak nemi úton terjed,hanem ha pl idegen wc-t használsz.Azt javaslom menjetek orvoshoz,akár a párod is elmehet és a nődoki ír mindkettőtöknek gyógyszert,kenőcsöt.
2008. szept. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én adom át? Nem szoktam idegen WC-t használni soha... Vizelni meg pisoárba ha nem otthon vagyok.
2008. szept. 8. 22:08
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja és a gombás fertőzés mitől alakulhat ki?

Rendszeresen tisztálkodunk mindketten, sőt szeretkezés előtt is...

2008. szept. 8. 22:09
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gombás fertőzés nem csak abból adódhat,hogy ti rendszeressen tisztálkodtok van,hogy te lehetsz a betegség hordozója.De az is előfordulhat,hogy koszos kézzel hozzányúlsz és abból is adódhat.Ha nőgyógyászhoz elmentek könnyit a helyzeten.
2008. szept. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gombás fertőzést sajnos nagyon sok helyen lehet kapni, uszoda, konditerem zuhanyozó stb. (nekem gyógyfürdőben sikerült) Az előzőektől eltérően azt javaslom, hogy bőrgyógyászhoz menjetek. Ja, és amíg nem voltatok dokinál, ne kenjetek semmit.
2008. szept. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felfazott( a hugycso)..ez csak antibiotikum kezelesel mulik el...de csinalja vegig a kezelest amit a doktor ir mert akkor ujra elojonn.
2008. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Kompetens vagyok az ügyben, mert én is küzdöttem hasonlóval- de szerencsére, nálam ez már a múlté.


Szóval hiába tiszta a férfi nemi szerve, de mikroszkopikus baktériumok bekerülhetnek a nő hüvelyébe (ha nincs óvszer),és mivel a hüvely és a húgycső/húgyhólyag nagyon közel vannak egymáshoz a nőknél, az apró fertőzés egyszerűen húgyúti gyulladáshoz vezethet- csípő,viszkető érzéssel, akár olyan szintig is eljuthat az ügy, hogy az urológus vért talál a vizeletben. (egy szimpla együttlét után!)


A teendő nagyon egyszerű: meg kell akadályozni, hogy ez a fertőzés kialakuljon, amihez a vizelet nagyon jó közvetítőanyagot biztosít, ergo szeretkezés előtt és után-utóbbi a fontosabb- közvetlenül vizelnie kell a nőnek.(persze a férfi higiéniája is elsődleges) Erre az információra véletlenül akadtam rá, de terjesszük, mert fontos! Én több antibiotikum kúrán voltam túl, mire rájöttem, hogy mitől van és mit lehet tenni ellene. Az antibiotikumot kerülni kell, ha lehet!


Persze a jelenlegi fertőzést ki kell kúrálni, de mihelyt normalizálódnak a viszonyok, próbáljátok ki a dolgot!


üdv!

2008. szept. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Használunk óvszert...


Köszi a válaszokat

2008. szept. 10. 10:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon egyszerű,Allergia az óvszerre.Nem biztos,hogy kezdetektől kijön,lehet később is.
2008. szept. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!