Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon vagy kontaktlencse?...

Tampon vagy kontaktlencse? Melyik a nagyobb pánik?

Figyelt kérdés
Életem két nagy félelme a tampon és a kontaktlencse. Szerintetek melyikkel nehezebb megbarátkozni? A kontaktlencse-pánikomat nagy nehezen lekűzdöttem magamban és kipróbáltam, remélem a tamponhasználat sem lesz sokkal nehezebb. Tapasztalatok? Bátorítás? :-)

2015. szept. 29. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem a tamponnal nem volt gondom, de kontaktlencsét nem mernék a szemembe tenni. :-)
2015. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tampont többen használnak, mint kontaktlencsét, és még nem halt bele senki..:D
2015. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Én a kontaktlencsét nagyon nehezen szoktam meg, kellett legalább 3 hónap.

A tamponról nem tudok nyilatkozni, csak 1-szer próbáltam.

17/F

2015. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én lencsét 10 perc alatt megtanultam. A tampon már nehezebb volt :D
2015. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem a tampon nem volt nagy cucc az elején sem, viszont ha kontaktlencsét kéne hordani attól paráznék mert az mégis csak a szemembe menne :/ Úgyhogy a nehezén már túl vagy :D
2015. szept. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tamponnal sose volt semmi gondom. Elég egyszerű használni...

A kontaktlencse berakás, kivétel meg 3 napig volt bajos, 1 óráig is eltartott. De azt is megszoktam már. Előtte a hideg is kirázott a gondolattól hogy a szemembe nyúljak. Ma már nem is értem mitől féltem... nem nagy dolog ez sem.

2015. szept. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Évek óta használok tampont, emlékszem az első menszinél volt 'furcsa', utána a többinél már rutinosan ment. Kontaktlencsét pedig épp két napja rendeltem meg, a próbán nagyon kényelmes volt, igaz a dioptriaeltérés miatt nagyon fura volt, de az önálló használatáról még én sem tudok nyilatkozni.
2015. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én tampont csak a 4. próbálkozás alkalmával tudtam normálisan felhelyezni (nagyon szűk voltam, illetve vagyok). Sírógörcsöt kaptam minden alkalom után, aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy nem érzem, hogy bent van, és tökjó..azóta használom :) 16éves korom óta.

Kontaktlencsét pedig 17 évesen kezdtem el használni, nekem megmutatta a szemész, hogy hogy kell. Otthon kb. 40 perc volt a kivétele is, meg a berakása is, úgy 2-3 hétig, aztán ugye rutinos lettem. Ma már tükör nélkül kiveszem és berakom.

25L


Nekem a tampon volt érzelmileg kimerítőbb, de szerintem ez egyén függő.

2015. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyik sem pánik, mivel "kell" (legalábbis kényelmesebbé teszi az életem), úgyhogy meg kell szokni és nem pánikolni tőle.
2015. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kontaktlencsét viszonylag könnyen megszoktam, de újabban a szemem egyre kevésbé tolerálja (szemszárazság, fejfájás), pedig 3 évig semmi gondot nem okozott. A tampont viszont a mai napig sem nagyon tudok használni, mert kevés a vérzésem + szűk is vagyok és kellemetlen felrakni. Csak akkor használok, ha nagyon muszáj (hosszú utazás, sport - lovagolok).
2015. okt. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!