Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Chlamydiát allapítottak meg...

Chlamydiát allapítottak meg nálam, esélyes vagyok a meddőségre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! pár napja chlamydiát állapítottak meg nálam törlet alapján. Egész nyáron tünetmentes voltam semmi problémám nem volt egyáltalán, 2 hete történt meg, hogy miközben együtt voltama párommal...a kellős közepén elkezdtem erősen vérezni, majd pár nappal utána jelektkezett a nyálkás folyás. Természetesen fogalmam sem volt mire gondoljak, megijedtünk. Azonnal futottam a gynekológusomhoz. Antibiotikumos kezelést kapunk, és persze nekem a kúpok a gombásodás ellen, az antibiotikum miatt...

A kérdésem az volna, hogy ezek szerint már régóta "bennem lehet" ez a fertőzés? És igaz hogy ha már egyszer fertőződtem, esélyes vagyok a meddőségre? A gynekológusom meg tudja mondani a következő vizsgálat során, hogy e fertőzés tett e bennem valami kisebb-nagyobb kárt, ami gátolhatná a teherbeesést? Nagyon félek, ugyanis a párommal már sokat beszélgettünk róla, hogy babát szeretnénk.

Koszonom válaszotokat/tapasztalataitokat elore is!



2015. szept. 30. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A gynekológust nálunk nőgyógyásznak hívják a társalgási nyelvben. A chlamydia jól kezelhető antibiotikummal, ha viszont elzárta a petevezetőket egy régóta fennálló gyulladás, azt normál vizsgálattal megállapítani nem lehet. Csakis petevezeték átfújással. Ha nem jön össze esetleg a baba, akkor mindenképpen említést kell tenni a korábbi fertőzésről.
2015. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gynekologus, nőgyógyász... az emberek 90%-a így is megérti miről van szó. Alkalmazkodom a magyar nyelvhez, mert egy csodás nyelv, imádom! Viszont nálunk Szlovákiában és a munkahelyemen is Agliában a "gynekológ és a gynecologist" használjuk a társalgási nyelvben, Ön minden bizonnyal tökéletes, 4 nyelven kell beszélnem nap mint nap. Mikor én ezt a kérdést feltettem az oldalon kétségbe esetten nem ezen járt az eszem, elnézését kérem! Válasza másik felét pedig hálásan köszönöm!
2015. okt. 2. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Már épp akartam kérdezni, mi az a gynekológus!:)

A chlamydia egy kizárólag nemi úton terjedő fertőző betegség.


Adok róla magyar weboldalakat:


chlamydia.hu


[link]


És a saját weboldalamat is:

stdinfo.hupont.hu

2015. okt. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Klacid nezevetű antibiotikummal kezeltek/14 nap/, épp tegnap szedtem be az utolsó tablettát. Szedtem közben Wobenzym-et is.

A fertőzés tünete /folyás/ javult, de még mindig van egy kevés... Ez jelentheti azt is, hogy nem volt hatásos a gyógyszeres kezelés? Következő törletre 2 nap múlva megyek, de nagyon félek már most az eredményektől...

Természetesen párommal azóta sem voltunk együtt, őt is kezelik Sumamed 500mg-os antibiotikummal.

2015. okt. 14. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Őt vajon miért másfajta antibiotikummal kezelik?
2015. okt. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ő urológusnál /elnézést ha nem ez a pontos magyar megfelelője!/ járt mivel ragaszkodtam az ő kivizsgálásához is.... még vacilált a doktor az Azitromycín 500mg-oson, végül Sumamed lett, az eredményét csak holnap tudjuk meg.
2015. okt. 15. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!