Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melyik gyogyszer segit a...

Melyik gyogyszer segit a pattanasok eltuneseben es mellette meg no is egy kicsit a mellem tole? Fogamzasgatlot felirnak mar ilyen korban?

Figyelt kérdés

Jovoheten megyek borgyogyaszhoz,mert nagyon sok pattanasom.Mar voltam parszor,mindig csak a Zyneritet eroltette amitol egyatalan nem javult,de mostmar ugy szeretnek oda menni,hogy tudjak valamit mondani hogy milyen gyogyszert szeretnek.Ezekrol olvastam:


Sotret,Roaccutan,Cypromix,Diane35


Az utolso ketto fogamzasgatlo.Azt is felirhatjak mar nekem(14 eves vagyok)?Ha abba beleegyezik a borgyogyasz akkor nogyogyaszhoz kell menni ugye?Nem eleg a vervetel?Muszaly hogy megvizsgaljon? :/ Soha nem voltam meg es hat nem is nagyon akarok most se..

Olvastam hogy az elso ket gyogyszer sulyos acne-ra van,en viszont azt mondanam hogy az enyem csak kozepsulyos..Sok kicsi van allandoan,es mindig van 3-4 nagy,gyulladt,amit ki se lehet nyomni kb 1 hetig..


Van valami tapasztalatotok ezekkel a gyogyszerekkel kapcsolatban?

Koszonom a segitseget! :)

14/l



2015. okt. 17. 20:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
14 éves vagy b*szki. Még van majdnem 10 éved, hogy megnőljön a melled. Ne cseszd szét magad ilyen fiatalon fogamzásgátlóval.
2015. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Meg azt elfelejtettem kifejteni hogy miert is kene hogy nojon a mellem.Mar ket eve ugyan ekkora a mellem ugyhogy szerintem mar csak a terhessegnel fog noni.Viszont eleg nagy gondom van vele.A bal kisebb mint a jobb.A balra kb meg csak toppot kene vennem a jobb meg mar kitolti az A-s melltartot ugyhogy elegge feltuno a kulonbseg.Anyukamnak is kis melle van (B-s) es komolyan engem nem erdekel hogy kicsi!!Lehetne akkora mind a ketto mint a kisebb,csak egyforma legyen!Nagyon felek hogy igy marad,mert mint irtam,mar ket eve ilEn,azota nem nott a mellem.Remenykedek,hogyha lehet mar fogamzasgatlot szednem mar,akkor van olyan aminek az egyik mellekhatasa hogy megduzzad tole a mellem.Tisztaban vagyok vele,hogy miutan abbahagyom a szedest megint kicsi lesz,de nagyon remelem hogy valamennyire egyensulyba hozza a ketto meretet..Kerlek aki hasznal/hasznalt olyan fogamzasgatlot ami miatt megduzzadt a melle,irja meg a tabletta nevet!Nagyon nagyon koszonom
2015. okt. 17. 21:08
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 Tudoom,de k.rv@ gaz a tesioltozoben..
2015. okt. 17. 21:11
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én a helyedben 14 évesen elfelejteném a fogamzásgátlót, de sürgősen!!! Ép eszű nőgyógyász nem fogja neked felírni csak úgy, ez egy komoly gyógyszer és a fejlődő hormonrendszeredet simán tönkrevághatja! Pláne csak azért, hogy nagyobbak legyenek tőle a melleid. Én 100%, hogy még csak meg sem próbálkoznék vele, pedig én már 21 éves vagyok és eszembe sincs szedni, még ha lenne pasim, akkor se. Majd ha felnőtt nő leszel, simán felkeresel egy plasztikai sebészt, ha annyira zavar, de könyörgöm ennyi idősen ne tedd tönkre az egészségedet!!!
2015. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Sunshinedoll ***** válasza:

Megértelek egyébként, mikor én voltam tizenéves, én is cikinek éreztem, hogy nincs mellem, aztán felnőttem, és rájöttem, hogy abszolút semmit nem jelent.

A pattanásaid most valószínűleg hormonális változás miatt alakulnak ki, annyit tudsz csinálni, hogy megfelelően ápolod az arcod (felejtsd el a tini-tonikokat, pattanásra nagyon jók a benzoyl peroxid vagy BHA termékek), ha a vérzéseddel nincs baj, illetve még nem élsz szexuális életet, egyelőre még nem kell neked a fogamzásgátló.

2015. okt. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A nagymamam borgyogyaszaton asszisztens volt,felhivtam es azt mondta hogy az elso ketto sokkal tobbet art az egeszsegnek (a majnak) mint a fogamzasgatlo,o szerinte azt kene feliratnom,mert az helyrehozza utana leallok vele,es ha visszajon akkor lehet a masik kettovel probalkozni..

Igazabol mar nagyon sok veny nelkulit kiprobaltam amit a gyogyszertarakban lehet kapni (Vichy,Biotherma,LRP stb) de egyik sem hatott :(

Ja es palsztikaztatni nem szeretnek felnott koromban,es amugyis,ha mondjuk raszannam magam a plasztikara,akkoris nemhiszem hogy az olyan olcso lenne,hogy gondolok egyet es elmegyek..es addig,mig lesz ra penzem,nem szeretnek ilyen onbizalom hianyosan elni hogy akar 3-4 evvel kesobb szegyelljem levenni a baratom elott a melltartot.

2015. okt. 17. 22:18
 7/13 A kérdező kommentje:
*3-4 ev mulva
2015. okt. 17. 22:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is nagyon pattanásos voltam ilyen koromban Sotretet írt fel a bőrgyógyászom meg még kenőcsöket írt fel mellé. Fogamzásgátlót tuti nem fognak neked még ilyen fiatal korban felírni, nem is szabad. Engem is csak azért küldött el később nőgyógyászhoz fogamzásgátlót felíratni, mert nem akartak elmúlni. De ez kb 18 éves korom körül volt. De egyébként ha megnézi a bőrgyógyász az arcodat úgy is tudja h mit kell neki csinálnia. :)
2015. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj el főleg ha nagy csomós pattanások jönnek, mert hegek is maradhatnak utána. Tapasztalatból beszélek.
2015. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Es akkor neked a Sotret egyatalan nem valt be?Ma voltam,csinaltak labort es holnap vissza kell mennem.Azt mondta a borgyogyasz hogy valoszinuleg egy Tenutan nevu gyogyszert (antibiotikumot)fog felirni,ha az nem hat akkor a Diane-t fogja mert nem annyira eros az a tabi,de hatasos.
2015. okt. 19. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!