Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi ideig tart a felépülés...

Mennyi ideig tart a felépülés egy fibroadenóma kiműtése után? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, fél éve találtam egy 2 centis csomót a mellemben, persze egyből orvos... két helyen voltam ultrahangon, megcsinálták a vékony tű biopsziát, jóindulatú. Nemrég a fél éves kontrollon viszont kiderült, hogy már 2.5 centi. Az altatásos műtét mellett döntöttem. Mennyi időbe telik a gyógyulás? Utána a heg lehet fájdalmas? Attól félek, hogy mi van, ha mégsem jóindulatú...vagy hogy nagyon csúnya lesz a heg. Szerdán fognak megműteni, iszonyúan félek! :/

18/L



2015. okt. 18. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok :( Engem november 16-án fognak műteni... Kérlek mesélj, hogy milyen volt, én is teljesen be vagyok parázva! :(
2015. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Így utólag csak annyit tudok mondani, hogy ne aggódj! Én kaptam egy fél szem nyugtatót, utána bekísértek a műtőbe, beszúrták az infúziót, és el is aludtam. Mikor felébredtem, eléggé fájt, kaptam az infúzión fájdalom csillapítót. Aztán nem volt vészes. Rázkódásra pár napig érzékeny lesz, mindenképpen hordj sport melltartót (sima merevítőst ne!) éjjel is legyen rajtad, amíg a varratokat ki nem szedik. Én két héttel a műtét után mentem varratszedésre, ami egyáltalán nem fájt. Most még néha fáj kicsit, de csak naponta egyszer jön rá :D. Ma vettem fel először merevítős melltartót, de nem egész napra, csak hogy szokjam. Január 1ig nem sportolhatok, addig vigyázni kell rá. És varratszedés után Contractubex krém kötelező! Nagyon szépen lehámlik tőle a heg felszíne, meg a varak is lehullanak. Ezt a krémet a dokim ajánlotta, fél évig kell használnom napi egyszer :). És a szövettanom is megjött, jóindulatú hála az égnek! Szoritok hogy te is rendben légy! Jobbulást, és nem izgulj! :)
2015. nov. 10. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok csajok! :) Engem november 16-án műtöttek, és 3 cm-es volt... Nagyon féltem, napokig nem aludtam előtte.


Hát egyáltalán nem kellett volna félni. Sok olyan hozzászólást láttam,hogy borzalmas, hetekig fáj, ilyenek... Nyugi mindenkinek akit ezután műtenének, mert nekem iszonyú alacsony a fájdalomküszöböm, és mégis két nappal a műtét után már lassan, de sétálgattam a nagymamámmal és sütit sütögettük. :) De persze emellett kötelező a sok pihenés is, hogy gyógyuljon a seb!


Dolgozni simán vissza lehet menni egy hét után, ha nem cipekedős, vendéglátós munka. :)



A heg nem mondom, hogy nem látszik... de nem csúnya, vigyáztak rá, hogy azért esztétikus maradjon a cici. :) Senkit nem fognak direkt elcsúnyítani... És inkább egy kis heg, ami egész életünkben mutatja, hogy tökös veterán csajok vagyunk, mint mondjuk később a kemó... :(


Puszi mindenkinek :)

2015. nov. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!