Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátnőmnek van egy betegség...

A barátnőmnek van egy betegsége és ebben kérnék segítséget. Tudnátok segíteni? Többi lent.24/f

Figyelt kérdés
A barátnőmmel 4 éve együtt vagyunk. 1 éve jött neki elő hogy késett a baja nem jött meg kihagyott 1 hónapot,tesztet egyből csináltunk de semmi kimaradt 1 hó. Elment orvoshoz ott megállapították túl magas a tesztoszteron szintje és gyógyszert kell rá szedni meg krémet használni. Csak gyógyszert szedett az használt neki kicsit de aztán önállóan eldöntötte elég neki nem szedi tovább. És azóta is ingadozik a menstruációja sokat késik és ritkán jön meg időben neki. Emiatt néha ideges hogy biztos babát vár vagy ilyesmi pedig az orvos mondta neki szedje mert emiatt nem tud egykönnyen teherbe esni csak kisebb esély van rá. Hogy tudnám megnyugtatni és rábeszélni újra menjen el dokihoz?

2015. nov. 3. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Mar bocsi, de ha beteg es megmondta az orvos mit kene csinalnia, miert hagyta abba? Eleg fura. Felnott no letere. Nem tudja mi a jo?
2015. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az interneten sok olyan infó is terjed, ami elbizonytalanítja a betegeket. Itt például az, hogy a hormon tartalmú gyógyszerek csak ártanak. A barátnőd pedig inkább ezeknek hisz, nem az orvosának. Mondd neki, hogy az ilyen esetekben, mint az övé, éppen azzal árt magának, ha nem szedi azt a gyógyszert, ami egyensúlyba hozná a hormonháztartását.
2015. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A barátnőd eléggé PCOS gyanús. Feltétlenül menyen orvosoz, különben más kellemetlen dolgok is elő fognak jönni.

Részletesebben.:

[link]

2015. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 3. válaszolóval, valóban a PCOS-nek vannak ilyen tünetei. Nem értem a barátnődet, miért hagyta abba a gyógyszer szedését, mert így ugyanúgy vissza fognak jönni a régi tünetei, és ha valóban ez a betegsége, akkor nehezebben fog tudni teherbe esni.


Egyik ismerősömnek is ez a problémája, sokáig nem foglalkozott vele, aztán amikor egyszer mégis elment dokihoz, azt mondta neki, hogy nem lehet gyereke. Állítása szerint sokkot kapott, mert nem számított arra, hogy ilyen komoly baja van. Őt még gyógyszerrel sem lehetett kezelni, mert már annyira kemény volt a petefészkének a burka, hogy állítólag a hatóanyag át sem jutott volna rajta (én mondjuk, nem vagyok szakember, nem tudom, hogy tényleg van-e ilyen, csak azt írtam le, amit az ismerősöm mondott).


Tehát a barátnődet próbáld rábeszélni, hogy a gyógyszert szedje tovább, és mindenképpen menjen vissza az orvoshoz. 30/N

2015. nov. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!