Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első menstruációnál barnás...

Első menstruációnál barnás folyás? Mitől?

Figyelt kérdés

Szerdán jött meg először, akkor reggel vettem észre pisilés után, majd aznap a betéten barnás csík. Másnap semmi. Pénteken görcs, és apró barna folt. Szombaton csak este egy kicsi zselés (ok, nemtom milyen) barnás vér. Ma meg 4 körül elkezdett ömleni, és nagyon barnás, darabos. Ez most mi?

Normális válaszokat légyszi. Köszi. 12L



2015. nov. 8. 18:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi, teljesen normális. Nekem és még sokaknak kezdődik úgy a menstruációja, hogy fél-1 napig csak barnás folyás van.

A vér akár koromfekete és darabos is lehet, de attól még nincs semmi bajod.


Majd idővel be fog állni a ciklusod.

2015. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól barnás, hogy levegőn megalvad.

A darabkák pedig a méh belső faláról leváló darabkák. A ciklus első felében a méhnyálkahártya megvastagszik, felkészül a megtermékenyített petesejt befogadására. Ha nincs megtermékenyített pete, akkor elsorvad, és vérzés kíséretében leválik. Ez a menstruáció. Nincs semmi baj, ne aggódj!

2015. nov. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! Már megvoltam ijedve. De tudom hogy nincsen semmi baj.
2015. nov. 9. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!