Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlótól 1X kimaradt...

Fogamzásgátlótól 1X kimaradt vérzés. Érdemes elmenni nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Úgy olvastam a betegtájékoztatóban, hogy ha 1 vérzés kimarad a tabletta szünetben, az még nem probléma, csak ha már 2X egymás után előfordul. Nekem kimaradt egyszer, úgy voltam vele, hogy terhes nem lehet, mert mindent úgy csináltam, ahogy kell, kicsi lenne az esélye, így szedtem tovább a tablettát. A övetkező tabletta szünetben meg is jött rendesen a vérzés, így nem aggódtam. De a most utána következő vérzés megint elmaradt, mindig szerdánként szokott megjönni és azóta semmi.


Még van egy levél a tablettából, úgy gondoltam, hogy tovább szedem, de közbe elmegyek majd dokihoz, csak most valószínűeg ebbe a hónapba nem tudok már.


Az lehet a gond, hogy nem elég jó nekem a gyógyszer? mert majdnem 1 évig tökéletes volt, most kezdődtek csak a problémák


2015. nov. 21. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért terhességi tesztet nem ártana csinálni. A tabletta akkor sem 100%-os, ha rendesen szeded.
2015. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt csinálj tesztet, mert előfordulhat terhesség rendesen szedett tabletta mellett is.

Nekem egyébként azt mondta az orvos, hogy a mostani fogamzásgátlóknál előfordulhat, hogy valaki egyáltalán nem menstruál, mert annyira elvékonyítja a méhnyálkahártyát, hogy nincs ami leváljon, így ezen nem kell aggódni, ez nem is csökkenti a tabletta hatékonyságát, de azért tesztet csináljak, azt is hozzátette. Bár azt is mondta, hogyha jelentkezik is a vérzés, akkor is előfordulhat terhesség a tabletta mellett. Mondtam neki, hogy nem nyugtatott meg. :-)

2015. nov. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha nincs szervi baja vkinek és úgy szedi, ahogy elő van írva, akkor 100%-os. Akkor nem az, ha valaki mellé antibiotikumot szed, orbáncfű teát iszik stb. stb. De amúgy biztos vagyok benne, hogy nem vagyok terhes, az első vérzéskimaradás 2 hónapja volt, azért annak már lenne jele szerintem, ha az lennék
2015. nov. 21. 12:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs szervi baja vkinek és úgy szedi, ahogy elő van írva, akkor 100%-os."

Nem, ez nem igaz. A tabletta meglehetősen megbízható, de még megfelelő szedés esetén is előfordulhat terhesség. Ezzel azért nem árt tisztában lenni..

2015. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez nem így van. Szervi baj alatt értem a felszívódási zavart és minden egyéb "betegséget", ami megakadályozza, hogy a tabletta kifejtse hatását. Az előfordulhat, hogy az ember nem tudja, hogy neki ilyen baja van, ez benne van a pakliban, de ha feltételezzük, hogy vkinek semmi ilyen problémája nincs, akkor nem fordulhat elő terhesség.


Az, hogy előfordul tabletta szedése melletti terhesség nem azért van, mert valaki rendesen szedi és egészséges, de a tabletta vmiért pont nála nem működik, hanem mert a fentebb említett problémák közül valamelyik igaz rá. Szerintem ezzel érdemes tisztába lenni, mint hogy netről betanuljuk ezt a szöveget és próbálunk másokat is meggyőzni róla

2015. nov. 21. 13:13
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen szeded és nincs szervi bajod, nem hányod ki, akkor sem nyújt 100%-os védelmet. 96%-ban véd.
2015. nov. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Győzködd csak magad, de tesztet ne csinálj semmiképp. Te jobban tudod mint az orvosok, a kutatók, akik kifejlesztik a fogamzásgátlókat, hiszen te mindentudó vagy. De ha ennyire végtelenül okos vagy, nem is értem, hogy miért kérdezel bármit...
2015. nov. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm szépen, de nem netről tanultam be a szöveget. Nem muszáj elhinni, de orvos vagyok, ráadásul nőgyógyász rezidens. Valószínűleg nálad egy kicsit több szakkönyvet olvastam már.

A fogamzásgátló tabletta pearl indexe TÖKÉLETES ALKALMAZÁS ESETÉN 0,3, azaz egy év alatt 1000 nőből 3 teherbe esik mellette.

Tehát az tény, hogy nem nagy a valószínűsége, de bizony előfordul. Homokba dughatod a fejed, csak nem értem, hogy minek. Én sem tartom valószínűnek, hogy terhes vagy, annak jóval nagyobb az esélye, hogy szimplán túl vékony a nyálkahártya, de attól még csak tesztet kellene csinálni, biztos ami biztos. Kb. 400 forint, ennyit ne sajnálj már rá...

2015. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!