Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális hogy így jött...

Ez normális hogy így jött meg? Ugye nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok! kb 2 hónapja élek szexuális életet, és gumival védekezünk, sőt legtöbbször a barátom nem is bennem megy el és eddig nem is szakadt ki az óvszer, meg a barátom is figyel, nem egy felelőtlen típus, de ugyanakkor többször félek mivan ha mégis baj történt, csak figyelmetlenek voltunk. Eddig hónap 5-10. között jött meg, legutóbb amikor elkezdtem szexelni hónap 3.án, most legutóbb november 1.én jött meg, de november 18.án azaz pár napja ismételten megjött, előtte majdnem 2 hetes mell feszülésem volt mint mindig (jelzés). Kiszámoltam eltelt közte 28 nap és ez elvileg normális, csak fura nekem hogy még november hónap van, ugye ez normális? mert nem emlékszem hogy ilyen lett volna nekem. Viszont nekem beszokott állni x időre pl h hónap közepén jöjjön meg, de ez mindig tolódik, szóval most áttolódtam ezek szerint hónap végére. (vagy visszatolódtam). Csak mielőtt meg jött volna azelőtt 2 nappal szxeltünk. Ugye nem lehet hogy soron kívüli peteérérsem volt ami megtermékenyült és ezért kilökődött ez hamarabb?

18L


2015. nov. 30. 07:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Elöször is nagyon nem vagy tisztában a saját tested müködésével, ezt nem ártana, ha pótolad (erre az internet remek lehetöséget ad!)


Másodszor a menzesznek nem egy hónapban egyszer kellene megjönnei, hanem X nappal az elözö menzesz után (ami nálad ezek szerint kb 28 nap szokott lenni.) A szervezeted nem tudja, milyen hónap van - mert ez egy kitalált fogalom, a természetben nem fordult elö), csak az számít, hogy nány nap telt el.


A spontán peteérés ugyan elöfordul, de nem azt jelenti, hogy összevissza plusz vérzésed lesz, hanem hogy akkor is megtermékenyíthetö vagy, amikor a valószínüsége nem sok. De akkor sem jön meg utána pár NAP múlva a menzeszed.


Ha minden alkalmommal, felelöségteljesen védekeztek, akkor nem lehetsz terhes (azok a történetek, hogy pdig védekeztünk, és mégis .., csak mesék, ilyen nincs).


Szóval elöször nézz utána, hogy miként müködik egy nö szervezete, mikor és hogyan lehet valaki terhes, mi a spontán peteérés - de ne "Femina"-szerü oldalakon, hanem orvosi ismertetökön.

2015. nov. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A leirtak alapján neked nem kellene szexuális életet élni, ellenben figyelni biológia órákon... Az első leírta, miért.

19L

2015. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!