Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti hogy bírjátok ki ilyenkor?

Ti hogy bírjátok ki ilyenkor?

Figyelt kérdés
Mikor megjön, első 2 nap (főleg az elsőn, de néha a másodikon is) megőrülök, úgy fáj a hasam, hányingerem van a lábam is remeg, teljesen ki vagyok kapcsolva, mint aki nem is ezen a világon van. Most még oké, mert suliból hiányozhatok pár napot, de előre félek, mi lesz ha dolgozni megyek. Cataflamot szoktam bevenni, de az is van hogy hat, de van hogy nem. Annyira irigylem azt, aki meg sem érzi. Amúgy szerintem nem olyan alacsony a fájdalomküszöböm, műtöttek is már(mármint nem ezzel), akkor sem volt ilyen rossz, de ilyenkor egyszerűen megőrülök. Sok embertől hallottam, hogy nőgyógyász szerint semmi baja nincs.. Na de akkor mégis miért van ez? És van vki aki hasonló helyzetben volt de sikerült "orvosolnia" magát? Ti mit tettetek annak érdekében hogy "életképesek" legyetek?

2015. dec. 7. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
45%
Hasonló cipőben járok, kivéve hogy az én fájdalmam pár óráig tart, de akkor nagyon erős, megmozdulni sem bírok, utána mikor elmúlt, már tűrhető fájdalom ami néha erősödik de azért nem túl jó érzés. Én a suliból is utálok hiányozni, nem akarom aszerint élni az életem, hogy mikor jön meg. Végülis, mit csinálok ha pont érettségi napon? Én eddig csak gyengébb gyógyszert használtam rá ami szart sem ért. Most fogok erősebb görcsoldókhoz nyúlni, ha használ akkor is csak időlegesen. SOk embertől hallottam hogy ez normális, soktól hogy egyáltalán nem normális. Nos, semmi kedvem életem végéig (de legalább még 40 évig) gyógyszereken élni ilyenkor, úgyhogy valószínüleg, ha a gyógyszer sem mindig használ 1-2 éven belül meglátogatok egy nőgyógyászt. És leszarom, ha azt mondja semmi bajom majd, akkor szüntesse meg ezt. Én neked is ezt tanácsolom. Próbálj meg minél kevesebb fizikailag megerőltető dolgot végezni a nehéz napokon, próbálj ki ha akarsz egy másik görcsoldót és ha nem használ, doki. Nem hiszem hogy normális lenne ez, elvégre én még nem találkoztam olyan sok korombelivel (15) aki a menzesz első -két napján az ágyában fetreng, mert nem bír megmozdulni.
2015. dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%
Nekem mindig vasárnap jön meg, ilyenkor nem csinálok semmit. Nospa, algoflex, hőpárna. Próbáld ki, hogy menzesz előtt pár napig igyál magne b6ot, meg sportolj. Nekem bevált, enyhèbbek a görcsök.
2015. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

# 1: Nekem is van olyan, hogy reggel még a világomról sem tudok, pár órával később meg már ugrálok, mert teljesen jól vagyok. Nekem azt hiszem pont matek írásbeli után "jelentkezett", aztán a törin volt a második napom. Fájt rendesen, nem volt kellemes, de még így is jobb volt, minthogy ha első nap, mert akkor aztán tényleg off! :D

Cickafarkfű teát szoktam még ilyenkor inni, jobb utána tényleg, bár gyógyszert is szoktam bevenni mellé. (próbáld ki, neked hátha jobban használ)

Hát igen az emberek többsége dolgozik rendesen ezeken a napokon is, de közbe meg itt is elég sokszor olvasok hasonló kérdéseket.

Mindenesetre köszönöm a válaszodat(bár kicsit megkésve írok), ment a zöld! :)

2016. máj. 28. 13:23
 4/4 A kérdező kommentje:

# 2: De szerencsés vagy, hogy mindig vasárnap jön. Sportolás az nekem nem nagyon használt, bár sokaknak igen. Viszont a magne b6-ot ki fogom próbálni, mert én eddig vasat és cinket szedtem. (cinket csak előtte pár nappal)

Köszönöm, neked is ment a zöld! :)

2016. máj. 28. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!