Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a mellemben? SOS!

Mi lehet a mellemben? SOS!

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek. Nagyon megijedtem,mert van valami kemény a bal mellemben. Kb.: 1/2-1 éve jött meg először a menstruációm,és most is épp megvan. 1-2 napja vettem észre hogy fáj a mellem. Kicsit megnyomkodtam mind a kettőt és bal-ban van valami kemény "csomószerűség".

Kétlem hogy azért van mert nő a mellem,mert már viszonylag így is nagy,és eddig nem volt ilyen. Nagyon megijedtem. Lehet daganat? Ha megnyomom fáj, és hogyha valahogy "rosszul" mozdulok akkor is. Anyumnak csak VÉGSŐ esetben szeretnék szólni. Előre is köszönöm a válaszokat 12/L



2015. dec. 12. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg csak egy Morgagni gumú gyulladt csak be. De menj el mindenképpen dokihoz.


"


kulcsszó

Elküldés

HÍREK, CIKKEK

BETEGTÁJÉKOZTATÓ

KERESŐK

KÉRDEZZ!

ÁLLÁSOK

REGISZTRÁCIÓ

Főoldal

Betegtájékoztatók

A mell rövid anatómiája

A mell rövid anatómiája

A kifejlett női emlő tulajdonképpen tejtermelő, könnycsepp alakú mirigyekből álló páros szerv.



A női emlők a mellkasi bordák elülső felszínének mindkét oldalán elhelyezkedő szervek, a szegycsontokhoz az izompólyák, vagy más néven a Cooper felfüggesztő szalagok segítségével csatlakoznak. A mellkas fő izomzatán, a nagy mellizmon helyezkednek el. A nagy mellizom anatómiailag 3 részből áll: a kulcscsonti, a szegycsonti és a hasi részből. A megnevezésük egyben utal az elhelyezkedésükre is.


A mellben nem található izomszövet, állománya kötőszövetből, zsírszövetből és mirigyes szövetből áll. A mell belsejében rendszertelenül elhelyezkedve kb. 12-20 db faggyúmirigy - az ún. Morgagni gumók -található. A faggyúmirigyeket fedő zsírállomány határozza meg a mell méretét és formáját."

[link]

2015. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj anyukádnak ha nem akarsz szenvedni a fájdalomtól meg majd ő elvisz orvoshoz.
2015. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyugi ez normális.Nő a cicid és az emlő mirigyeket érzed.
2015. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!