Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kell tudni a menstruációró...

Mit kell tudni a menstruációról? (tampon/betét használata stb. )

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
google: menstruáció
2015. dec. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem anyukádat kérdezed?
2015. dec. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos nem mindenkinek olyan rendes az anyja, hogy beavatja... Sok szülő nem ül le a gyerekével megbeszélni az ilyen témákat.
2015. dec. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt kell tudni hogy a puncidból jön ki a vér.Ha még 14 alatt vagy szerintem használj betétet.Leveszed róla azt a papírt és beleragasztpd a bugyidba.Több fajta méret van.Kb.3-4 óránként cseréld.A tampont inkább 14 fölött használj.Először a minit próbáld ki,aztán majd eldöntöd hogy neked melyik a jó méret.Ezt is 3-4 óránként cseréld.

Remélem segítettem.

2015. dec. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció során leválik a méhnyálkahártya, vérzés kíséretében távozik. Általában a ciklus 28. napján kezdődik, de vannak eltérések. Mindenképpen vezess menstruációs naptárat! Szerezz be egy kicsi kártyanaptárat, és minden menstruáció első napját karikázd be rajta, és számold meg, hány nap telt el az előző óta, jegyezd fel rá.

Ez nem csak egy esetleges terhesség miatt fontos, nagyon sokféle oka lehet annak, ha a menstruáció rendszertelenül jön meg.

Általában a menstruáció első, illetve első két-három napján erősebb a vérzés, ilyenkor célszerű nagyobb betétet használni, nekem a normál ilyenkor is elég, de van, akinek vastagabb kell. A betétet cseréld sűrűn, max. 3-4 óránként - de erősebb vérzésnél akár óránként is, és legalább reggel és este (de szükség esetén akár gyakrabban) folyóvízben (zuhany) alaposan mosakodj meg lenn, mert az ott maradó vérdarabkák bomlásnak indulnak, és nem csak a szaguk kellemetlen, de betegséget is okoznak.

Az egészséged szempontjából mindenképpen jobb választás a betét, mint a tampon, de rövid időszakokra a tampon is jó szolgálatot tud tenni. Ugyan sok helyen szerepel, hogy tamponnal fürödhetsz is (medencében, tóban), de inkább ne tedd. A kilógó zsinór bizony visszaszív a kinti vízből, és menstruáció alatt még könnyebben szed össze nyavalyákat az ember, hiszen belül ilyenkor tulajdonképpen egy seb van.

A tampont ráadásul nem tudod tetszőleges időben jól cserélni, csak ha megtelt, mert előtte "tapad" a hüvelyfalhoz, és fájdalmas lehet az eltávolítása, ráadásul ennek során apró sérüléseket is okoz. Ráadásul a tampon felhelyezésénél az ujjaddal mélyen be kell nyúlni - pl. egy pláza WC-jében nincs arra lehetőség, hogy közvetlen előtte moss úgy alaposan kezet, hogy utána már semmit se kelljen megfognod (kilincs, táskád, kabátod felakasztod, övedet kicsatolod, stb.) Ne feledd, ilyenkor seb van benned, amin keresztül a kórokozók könnyebben kerülnek a szervezetedbe.

Ugyan egyre jobb felülettel készülnek a tamponok, és volt időszak, amikor én is kizárólag csak tampont használtam, de már jó ideje nem. Azt tapasztaltam, hogy hamarabb vége is van, ha betétet használok, gyorsabban ürül.


Egyébként magáról a ciklusról, hogy hogyan zajlik, mikor milyen hormonváltozás van, mikor vagy fogamzóképes, és ennek milyen jelei vannak, nagyon sok anyagot találsz a neten, olvass utána, egy nőnek nagyon fontos, hogy tisztában legyen a ciklusa működésével, és nem csak a terhesség miatt.

2015. dec. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat
2015. dec. 17. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!