Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCOS volt valakinek? Hogyan...

Sansa LannisterStark kérdése:

PCOS volt valakinek? Hogyan gyógyultatok meg?

Figyelt kérdés

Petefészek ciszta, vagyis a tüsző nem reped meg, nem távozik el és ciszta lesz belőle. Én még nagyon az elején vagyok, a doki csak annyit mondott, hogy kezdenek vastagodni odabent a dolgok. Legközelebb januárban megyek. Most fog megjönni a napokban, eddig mindig rendesen megjött. Tüneteim: alhasi hízás, pattanások, hajzsírosodás, néha hasi görcsök.

A doki mondta hogy szedjek újra fogamzásgátlót, csak az a baj, hogy annak az abbahagyása után jött ki a betegség (ahogy megszűnt a hormon adagolása), és amúgy is azért hagytam abba mert elment a libidóm és tompult az agyam. Nem akarom újra szedni hogy kezdődjön az egész előről.

A nővéremnek is volt ilyen, neki magától megszűnt. Olvastam hogy szénhidrát csökkentéssel és tornával is gyógyítható.

Mit csináljak szerintetek? Mire újra megyek dokihoz, jó lenne kitalálnom, mit akarok.



2015. dec. 20. 10:26
 1/3 anonim válasza:
Endokrinologus; hormonsor/vérvétel.Nőgyógyász ultrahang.
2015. dec. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Nekem ami bevált, az a mozgás és diéta, valamint egy értágító hatású gyógyszer és emellett Merckformin xr-t szedek, de én eleve cukorbeteg vagyok. Ezt én speciel még kiegészítettem 4 kezeléssel a természetgyógyásznál. 1 hete voltam kontrollon és sehol semmi ciszta. Még nyomokban sem :-). Mondjuk nálam nem tudom pontosan melyik hatott...de lehet, hogy minden együttvéve. A hormonvizsgálat mindenképp fontos. Keress egy jó endokrinológust! Nekem speciel a hormonsorom ettől függetlenül tökéletes. Bár én az utóbb egy évben fogytam 30 kilót, valószínűleg előtte nem volt az. Szeptemberben még tele voltam cisztákkal annyira, hogy a dokim műteni is akart vele, de nem jött össze. Most meg már nem is kell. Lényeg a lényeg, szerintem a diéta és a mozgás önmagában is csodákat tesz! Fogigátlót meg semmiképp! Mielőbbi javulást!

2015. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. dec. 21. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!