Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit kezdhetnék még a Candidáva...

Mit kezdhetnék még a Candidával, ha már tényleg semmi nem segít?

Figyelt kérdés

Már több mint 3 éve küzdöm a Candidával, 3 nőgyógyászt és milliónyi gyógyszert kipróbálta már.


Az utóbbi 1 évben nem az probléma, hogy visszatér mindig, mint ahogy sokaknál olvasom, hanem el sem múlik!!!! Októberben elmentem a háziorvosomhoz aki egyben nőgyógyász is azóta folyamatosan felír valamit és úgy érzem csak fokozódnak a tüneteim, rosszabb lesz (viszketés, csípő érzés, fehér folyás), húgyúti és bakteriális fertőzésem az nincs.


3. alkalommal kezdtem el a csinálom a Candida diétát(semmi finomított cukor,tejcukor,gyümölcscukor, liszt), azóta szigorúan tartom. A kiegészítő kezelésként a grépfrút cseppeket, fokhagyma kapszulást stb. is ki lett már próbálva és semmi.


Most ott tartok, hogy keresek egy újabb nőgyógyászt, valaki tudna ajánlani egy szakembert aki neki segített Budapesten? Vagy volt hasonló helyzetben mit én és talált megoldást?

Nagyon el vagyok keseredve, hogy nem tudom ettől a rohant betegségtől az átlagos 20 évesek világát élni :(



2015. dec. 26. 23:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szedsz fogamzásgátlót?
2015. dec. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem és partnerem sincs.
2015. dec. 27. 00:42
 3/17 anonim ***** válasza:
Én még tavaly szedtem a klion-d-t( hüvelykúpot) az megszüntette viszont mikor nem mosom meg alaposan a kezem ( kihagyom a körömkefét vagy nem forróvizzel) és úgyhasználok tampont akkor igenis visszajön a bakteriális fetőzés :/ nemtudom talán neked is ez a baj
2015. dec. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Novemberben Kliont is kaptam, azt mondják jó kis gyógyszer mindenre, nekem az se segített. Az orvosom által volt lehetőség a bakteriális vaginózis speciális vizsgálatára, Skóciába küldték ki a mintát vagy mi a fene, teljesen negatív lett a lelet.

Tampont amióta fent áll a probléma nem használok, ügyelek a higiéniára nagyon, az illatosított betétekkel/mosakodókkal is teljesen leálltam.

2015. dec. 27. 01:10
 5/17 anonim ***** válasza:
Az nem lehet h a jótékony bacikat is kiírtottad?
2015. dec. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 NikiDávid válasza:
Szerintem, èn is voltam igy, sajat ph ertekedet jo bacikat kicsinaltad, van ami vitamin vissza állitja a huvelyflorat meg egyszeru fertotlenitos intim mosok, en helyedbe nem szednek mar gyogyszert csak ezeket a " termeszetes gyogymodokkal probalkoznek, melllesleg nem jo ha tisztasagi betett hasznalsz meg ha mindent fertotlenitesz, en is folyammatosan kezeltettem magam gomba ellen azt egy egyszeru gyulladasom volt, azt tudni kell ketto nem ugyan az es a gyogyszer kiölt minden jot szervezetembol, mellesleg sok èloflorat egyel joghurt stb azert is ajanjak neha az eloflors tampont ..😊😊 sok sikert remelem kigyogyulsz! Amugy segithet egy tisztito kaparas is!
2015. dec. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Mikor épp bacira kaptam valamit, akkor mindig használtam ilyen pH visszaállító kúpot (pl: vagilact) vagy szájon át szedhető vitamint, volt h am is. Semmit sem segítettek. Jelenleg heti egy kúpot (borkősavas-boraxos) és heti egy gyógyszert (fluconazol)szedek, volt h csak kúpot, volt h csak gyógyszert írtak fel, szóval azért nem állandóan rengetegféle bogyóval tömöm magam.


Nyáron több hónapig pihentettem magam, mondván, h elegem van a sok orvoshoz járásból, ha úgy se segít, vártam a csodát, de nemjött.


A natúr joghurtról meg megkérdeztem az orvost és azt mondta, h csak ritkán ajánlja, mert tejtermék mivoltja miatt van benne cukor.

2015. dec. 27. 12:19
 8/17 Sunshinedoll ***** válasza:

CNS kúpot próbáld meg, ha még nem használtad, esetleg Diflucan tablettát mondjuk 2-3 héten át heti 1-szer, és érdemes utána heti 1-szer valamilyen lactobaccilus kúpot használni a hüvelyflóra visszaállítására.

Ha nem segít, akkor elképzelhető, hogy a belekből fertőződik át, egy gyomormosás vagy bélmosás segíthet.

Esetleg sós ülőfürdő, vagy próbáld ki a teafaolajat.

2015. dec. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Először is köszön szépen az összes hozzászólást, tanácsot.

CNS kúp volt az első amit az orvosom felírt, 2 alkalommal szedtem, talán ez volt mind közül ami legkevésbé mozdított előre, mint halottnak a csók. A Diflucan tablettának is flukanozol hatóanyagú, számtalanszor volt szerencsém ezen típusú gyógyszerhez. Már az is eszembe jutott, hogy rezisztens vagyok ezekre, vagy egyszerűen más a a bajom, ami hasonló tüneteket okoz, nagyon szeretnék már a végére járni.

A teafaolajat még nem használtam, lehet kipróbálom.

2015. dec. 27. 14:06
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ugyanez volt a bajom, teljesen átérzem a problémádat. 7 orvos, rengeteg gyógyszer és diéta, alternatív dolgok(grapefruit, fokhagyma stb..) után nekem az alapos bélflóra helyreállítás és bórsavas krém+ kúp ellenőrzött és ésszerű használata segített.

ujhazy.hu

2016. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!