Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már ilyen valakivel? Mi...

Volt már ilyen valakivel? Mi történt?

Figyelt kérdés

már jó ideje nincs menstruációm (nem terhesség!),és az orvos elküldött vérvételre. nem tudom,hogy kell-e majd hormont szednem,vagy mi lesz...ha Te már jártál így, légyszi írd meg a tapasztalataidat! (és hogy híztál-e a tablettától)köszi!

17L


2010. márc. 24. 18:30
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia!

17 évesen indult nálam a probléma, kiderült, hogy cisztásodik a petefészkem és vezetékem és ez okozza a gondot! Először csak tüneti kezelést kaptam a problémámra meg se néztek csak fogamzásgátlót kaptam (ajánlom a Nuvaringet, helyi hatású, kevés hormonos és nem fogsz tőle hízni). A Nuvaring használatát abba hagytam, amikor nem volt barátom.Ezután jöttek a problémák: pattanások, ingadozó menzesz (volt, hogy 3 hónap kimaradt). Visszamentem a nőgyógyászhoz. Ekkor derült ki, hogy van egy almányi cisztám, és hogy kb a menzeszem kezdete óta voltak is.

Elvileg nem veszélyesek, sőt állítólag ilyen korban szinte szokványosak.


Bár nálam (duplafalú- és "csokoládé" ciszták...) problémásak (sajnos) de az esetek 90 %-ban nem rossz indulatúak, csak a hormonjaid változásával jár együtt.

Ergo: NYUGI!

Uí: azért a dokidtól kérj egy teljes körű hormon viszgálatot, tuti, ami tuti!

2010. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi! igen, most megyek vérvételre, csak megijedtem egy picit, mert nem szeretnék hízni!!!(ugye a hormongyógyszer is csak azért hízlal, mert növeli az étvágyat? mert én azt kordában tudom tartani)
2010. márc. 24. 18:51
 3/5 anonim válasza:

Nézz utána te is a Nuvaringnek [link]


Ez étvágyat sem csinált nekem és az ismerőseimnek sem, aki használta. Hüvelybe kell helyezni saját magadnak, de ettől nem kell megijedni, nagyon egyszerű az egész.

Nekem pl. a mostani dokim azt mondta, hogy ne szedjek semmit, mert a szervezetemnek így is épp elég a "saját" baja. Hagyjam csak nyugodtan "huncutkodni" a hormonjaimat és majd az első terhességem "rendbe rak".


(De tény, hogy nyugodtabb az emebr lánya és problémamentesebb az élete ha pontos, nem fájdalmas a menstruációja.)

2010. márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt, hogy fél évre kimaradt a menzeszem, ezért mentem orvoshoz. Ultrahangon elég sok apró ciszta látszott mind a két petefészkemben.

Elküldött vérvételre, és közben írt fel Provera tablettát. (Ez progeszteron tartalmú, csak meghozza a menzeszt). Mondta, hogy nem szeretne fogamzásgátlót íratni, mert így sem működik rendesen a petefészkem, de ha fogamzásgátlót szedek, akkor az teljesen leállítja.

Visszamentem a vérvételes papírokkal, magas a tesztoszteron szintem, PCOS-em van. Mondta, hogy magas tesztoszteron szintre igazából csak a Diane35-öt tudja felírni, mert az antiandrogén hatású. Viszont sok negatív tapasztalatot hallottam róla (amíg használták, addig jó, de utána még durvábban jöttek elő a problémák). Kérdeztem is tőle, hogy ez lehetséges-e. Mondta hogy igen, ez benne van a pakliban, és a gyógyszert amúgy is maximum fél évig lehet használni. Mondtam, hogy nem annyira rajongok az ötletért.

Akkor mondta, hogy először szedjem be a három havi Proverát, és utána meglátjuk, hátha helyre billenti a hormonjaim. Mellette ajánlotta még a Gynex cseppeket.

És most itt tartok. Még egy havi van hátra a gyógyszerből, meglátjuk mi lesz.

2010. márc. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi válaszokat:) még mások tapasztalatait is várom!
2010. márc. 24. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!