Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem tudom, hogy mennyien...

Nem tudom, hogy mennyien használják még ezt az oldalt de remélem értelmes választ kapok a kérdésemre, avagy segítséget. Hormonális problémáim vannak.17/L Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos,eleve iszonyatosan sovány vagyok és hiába eszem degeszre magam akkor sem hízok egy dekát sem. Az anyagcserém mondhatni rendben van. Vérszegény vagyok,nagyon fáradékony. Napokat is képes vagyok átaludni. Hiperaktivitásom ellenére az utóbbi 3 évben szörnyen romlott az egészségem és nagyon hamar kifulladok,akár a megágyazásban is eltudok fáradni. Kínosabb problémáim is vannak:Hormonzavarom van,nem is kicsit(menstruációs problémák,szőr problémák,túlzott faggyútermelődés) de nem szeretnék elmenni orvoshoz. Szóval az lenne a kérdésem,hogy a hormonális problémáimra esetleg tudna-e valaki gyógyszert ajánlani? Gondolom lehet kapni vény nélkülit is. Tudom személyfüggő minden,de szörnyen kellemetlenül érint a téma,s nem szeretnék erről orvossal beszélni pedig tudom,hogy neki csak egy páciens vagyok de valahogy mégis kellemetlen. Kérlek csak akkor válaszolj,ha nem egy elviccelt szar poénod vagy esetleg oltásod van. A 'takarodj orvoshoz hülye kis csitri' beszólásokat is mellőzzük,ha lehet. Köszönöm.

2016. jan. 3. 06:04
 1/7 anonim válasza:
Az orvosok lattak mar nalad cifrabbakat is. Amikor engem mutottek azon aggodtam hogy meztelenul fognak latni es milyen kinos lesz kiszolgaltatott leszek. De az orvosok ezt mindennap latjak, naponta tobb not latnak meztelenul, szamoljunk 10-et naponta. Egy evban az mar 300.000 mezteleno no amit latnak! Nem kell idegesnek lenned, nekik ez a munkajuk.
2016. jan. 3. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom,csak én a szokottnál is rágörcsölősebb vagyok és mondanom sem kell,hogy elég szégyenlős is és feszültté leszek,ha erről kell beszélnem és sehogy sem jutok el az orvoshoz. Nem tudom,hogy hol kellene esetleh elindulnom,ha mégis erőt vennék magamon és orvoshoz fordulnék mert sokan azt mondják,hogy először menjek vérvételre,meg menjek nőgyógyászhoz,de bárhova elmennék csak nekelljen nőgyógyászhoz.. Tudom,hogy nem kellene levetkőznöm neki lent,mivel ilyen esetekben nem így vizsgál de valahogy rémiszt az egész. Köszönöm a választ!
2016. jan. 3. 06:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy "hormonprobléma" legalább annyi féle van, mint ahány egyéb betegség? Erre "gyógyszer" nincs, mert elöször azt kellen kideríteni, hogy milyen hormonokkal van gond, és utána is feltétlen szakembernek kell a kombinációkat meg az adagolást beállítani.


Emellett vény NÉLKÜL nem lehet hormonkészítményeket kapni, éppen azért, mert ha nem megfelel, vagy nem megfelelö emnnyiséget szed valaki, akkor adott esetben akár bele is halhat, de javulni semmiképpen sem fog.


Szóval az egyetlen megoldás az orvos és egy kivizsgálás.


A kérdés, hogy miért nem akarsz orvoshoz menni?

2016. jan. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy vérszegény vagy, ha nem voltál orvosnál? Nagyon is kérj egy beutalót a laborba, nézesd meg a pajzsmirigyhormonokat is, mert ez nagyon-nagyon nem játék! Hormont meg nem szedhetsz akármilyen, hiszen gőzöd sincs, melyik hormonok mennyisége nem jó. Vény nélkül nem adnak ki semmit.
2016. jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg keríteni egy kedves női orvost, szerencsére vannak már egyre többen és őt keresd fel problémáddal.

Hol laksz? Hátha tudunk ajánlani.

2016. jan. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Endokrinologushoz menj,o a hormonokkal foglalkozik.
2016. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú először js köszönöm a válaszokat. Tudom elég ostobának tűnhetek,hogy vény nélküli gyógyszeren gondolkoztam annak tudatában,hogy nyilván nem férhetek hozzá így csak sajnos végső elkeseredésemben már minden butaság eszembe jut. Akkor sajnos el kell mennem orvoshoz.. Vérszegénységet rengeteg orvosom mondott,és a háziorvosom is írt ki nekem rá gyógyszert. Azért nem megyek orvoshoz mert valahogy túlságosan is belegörcsölöm magam és sokszor már az ájulás kerülget,ha orvoshoz kell mennem.(Háziorvosnál is kisebb rosszullétek törnek rám mert olyan mértékben idegeskedek)
2016. jan. 3. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!