Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 30 feletti gyerektelen nők:...

30 feletti gyerektelen nők: ti hogy viselitek a havi szenvedéseket, éreztek változást?

Figyelt kérdés

Persze sosem lehet biztosan tudni, hogy minek mi az oka, de nekem egyértelműen a harmadik X után kezdett meggyűlni a bajom a hónap múlásával, miközben előtte abszolút semmi bajom nem volt, épp csak annyi alhasi fájdalom, hogy figyelmeztessen, hogy meg fog jönni, ha elfelejteném, de semmi más.

Aztán elkezdtek olyan furcsaságok megjelenni az életemben, amelyek közül bármelyiknek is olvastam utána, mindről kiderült, hogy tök természetes PMS-tünet, vagy akár a terhesség jele is lehet (a legdurvább, hogy konkrétan a nőgyógyászom mondta meg kereken és egyenesen, hogy semmi különbség nincs a ciklus végi és a babás szenvedések között... pfff...), SŐT, nem rég még azt is felfedeztem, hogy nem ám csak a ciklus végén jöhet a sok minden, de még a ciklus kellős közepén is, éppen peteéréskor. Nagyjából minden hónapban valami más, vagy csak egyre jobban. Most épp pl. napok óta úgy érzem, hogy szét akarnak robbanni a melleim, pedig régen el sem tudtam képzelni, hogy mi az, hogy mellfeszülés...

Persze, hogy nem tudhatjuk pontosan, hogy minek mi az oka, pl. hogy évekig szedtem fogamzásgátlót, de már évek óta nem szedek, és tán csak mostanra ürült ki rendesen belőlem, vagy netán a táplálkozásom változott, netán is-is-is minden, mindenesetre nekem akkor is az a fixa ideám, hogy a testem gyereket akar, hiszen végtére is már a harmminc is túl késő...

És a kérdésem (közvéleménykutatásom...) pont erre vonatkozik, hogy más is érez, érzett-e változást harminc körül gyerek nélkül, mert pl. konkrétan a kedvesem szerint pl. ennek semmi köze a gyerektémához, vagy legalább is nem bizonyított... Persze tudom, hogy egy ilyen körkérdés még nem bizonyíték, de érdekel a "nép" :) véleménye! :)

Mert igenis dögöljön meg a szomszéd tehene is, ha az enyém megdöglött, de legalább is tán tényleg kevésbé szenvedek, ha tudom, h más is szenved... (de hogy már alig van jó napom, mert hogy piros napokon szenvedés, előtte és utána is - hát alig marad egy hét nyugalom... Pfffff!!!!)



2016. jan. 12. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nezd, en ismerek olyat akinek pont ugyanigy valtozott meg a szervezete ahogy neked, pedig o szult gyereket.


Ezek inkabb a korral jaro hormonalis valtozasok jelei.

2016. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hm... jó tudni. Köszi. Akkor ezzel eddig 2-1 az állás a pasim javára... :)
2016. jan. 12. 17:26
 3/5 anonim válasza:
100%
Nekem valamelyest megváltozott a ciklusom 30 körül. Nem mondom, hogy jobb vagy rosszabb lett, csak más. Eddig kb. jel nélkül jött a mensi, most 2-4 nappal előtte barnázás van. Eddig legalább 7 napos volt a menses, most legfeljebb 5. Ami nem változott, az az iszonyatos görcs. A menstruációk közti időszak nem változott. 32 éves vagyok, nincs gyerekem.
2016. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ neked is! :)

Még valaki? :) (bár ez eddig 3-1 ellenem, szóval tán nem is kell ;)

2016. febr. 9. 00:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem semmi nem változott, de nekem azelőtt se fájt.
2016. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!