Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egésznap össze-vissza van...

Egésznap össze-vissza van testhőmerséklet?

Figyelt kérdés
1nap múpva kéne megjönnie de a testhőmmön egyszerűen nem tudok kiigazodni.Reggel amikor mertem akkor 36°volt,aztan mertem megint kb. 1óraval késöbb,amikor már felmwnt 36,6°-ra,most amikor utoljara mértem már van 36,9°.Ez normális?Meg fog jönni ,vagy ez terhesség jele?Mellem fáj,de csak ha megnyomom,más tünet nincs.
2016. jan. 24. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A testhő mindenkinél ingadozik a nap 24 órájában. Nyomásra nekem is fáj a mellem, de biztos nem vagyok terhes, mert férfi vagyok.
2016. jan. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Itt inkabb azon van a hangsuly hogy ilyen magasra felmegy /36.9°/
2016. jan. 24. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ilyenkor csak a reggeli, ébredéskori hőmérséklet számít, később már semmi értelme méregetni. Elméletileg ha terhes lennél, akkor a reggeli első hőnek magasabbnak kellett volna lennie, mint 36°C (hacsak nem volt hibás a mérés). Nekem amikor még régen hőmérőztem, az ovuláció után mindig 36.7-37.0 között voltak a reggeli hőim, aztán amikor megjött, akkor leesett 36.0-36.5 közé. De nem igazán jelezte, hogy mikor fog megjönni (pedig az ovuláció nagyon szépen látszott a görbén), mert előfordult, hogy menses előtt már 2 nappal csak 36.6 volt a hőm, máskor viszont még aznap reggel is 37.0-et mértem, amikor aztán megjött. A mellfájdalom nekem ugyanilyen, van, hogy a menses előtt két nappal már érezhetően kezd csökkenni, de van, hogy csak a menses napján kezd el enyhülni. Amikor terhes lettem, akkor is enyhült egy picit a nem várt előtt 1-2 nappal, aztán a nemvárt napján pozitívat teszteltem, és azutáni napokban újra felerősödött a mellfájdalom. Szóval sajnos ebből nem tudod egyértelműen eldönteni, hogy meg fog-e jönni vagy sem.
2016. jan. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem magas, teljesen normális a 36,9°. Aktivitástól, szobahőmérséklettől, ruházattól is ingadozik a testhő.

Inkább az ébredési hőmérsékletet mérd minden nap, az inkább irányadó lehet, és abból már lehet következtetéseket levonni.

2016. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak az számít, ha ébredés után, még az ágyban méred!!! Ha már kimégy pisilni és visszajössz, attól is változhat a testhőd. Hát még a napközbeni mozgástól, aktivitástól!
2016. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!