Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Irritál, fáj, viszket de mitől?

Nonika00 kérdése:

Irritál, fáj, viszket de mitől?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, még nem éltem nemi életet. Az iskolába a wc-re se ülök rá. Akkor mitől fáj, viszket az egyik kisajkam? És valami barna folyadék folyik ki, akármilyen viccesen is hangzik de így van... A fehérneműm teljesen olyan. Olvastam olyat hogy antibiotikum is okozhat ilyet a nemiszervben... őszintén nem tudom.. de azt tudom hogy azt mivel beteg vagyok azt vettem be. Esetleg az lenne a probléma? Még anyuéknak nem szóltam őszintén félek, és először innen szeretnék értelmes segítő válaszokat kapni. És ha az antibiotikumtól van, akkor magától elmúlik?

2016. febr. 9. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szólj anyukádnak.

Ez vagy gombás fertőzés, vagy bakteriális, de általában kevert szokott lenni.

Nagyon sok mindentől lehet. Pl. antibiotikum is van, akinél okoz gombás fertőzést. De fürdőben is el lehet kapni valamit. Vagy ha wc-zés után rosszul törlöd ki a feneked.

Ha csak gomba, akkor lehet kapni gyógyszertárban vény nélkül is szereket. Anyukád biztosan tudja.

Ha más, akkor viszont érdemes lenne egy nőgyógyászhoz menni.

Magától nem fog elmúlni, csak még jobban fog fájni és viszketni. Szóval még ma szólj anyukádnak.

2016. febr. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az antibiotikum borította fel a hüvelyflórád, szólj anyukádnak, ő tapasztalt, tudni fogja mit kell tenni. Magától tuti nem múlik el.
2016. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikumot az orvos javasolta vagy volt ilyen gyógyszer otthon és mivel betegnek érezted magad, bevetted?
2016. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Orvos írta fel nekem


Köszönöm a válaszokat!:)

2016. febr. 9. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha már menstruálsz, ez a barnás váladék, ami a hüvelyedből kifolyt, lehet ún. köztivérzés is, aminek lehet oka az antibiotikum is.

Ha még nem menstruálsz, akkor ez lehet a kezdete is.

Bátran beszélj erről anyukádnak, mert neki már elég nagy tapasztalata van.

Ha ez a fájdalom, viszketés nem múlik el az antibiotikum elhagyása után, akkor vagy vegyetek a patikában Canestent vagy menj el gyermek-nőgyógyászhoz vagy női nőgyógyászhoz (de férfihoz is mehetsz). Anyukáddal is mehetsz, és nyugodtan mondhatod neki, ő ne menjen be veled a vizsgálatra, csak várjon a váróban.

De ha megmarad a viszketés, a Canesten igen nagy eséllyel segíteni fog, orvos nélkül is.

2016. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az meg nagyon jó hozzáállás, hogy idegen helyen nem ülsz rá a wc-re. Ügyi vagy!
2016. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyudnak mindig szólj! Nekem is minden kínomban ő segített át!
2016. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!