Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor beszélhetünk fokozott...

Mikor beszélhetünk fokozott szőrnövekedésről? Ez hormongond?

Figyelt kérdés

A hajszínem nagyon világos barna, de a szőrzetem mindenhol sötétbarna, még a szemöldököm is, a szám széle felett kezdett el újonnan pár szál fekete szőr megjelenni (22 éves lány vagyok). Gyorsan nő mindenhol(epilátor, gyanta 2-3napig ér valamit, utána süni az egész lábam, hónaljam, bikini vonalam). Ez fokozott szőrnövekedésnek számít?


Fogamzásgátló mellett is ilyen, sőt az állam két oldalán pattanásosodok, nagy, gyulladtak jellemzően a ciklus közepén, pedig a bőröm nem zsíros, az étkezés nem befolyásolja a dolgokat, kipróbáltam. A vérzésem még így is fájdalmas, sokáig tart.

Nőgyógyász UH-ra küldött, plusz vérvételre és a fogamzásgátló (antiandrogén) mellett a tesztoszteronom a felső határértéken van (1,8 lett és 1,9 a felső határérték). Endokrinológushoz később megyek, az eredményekkel, de ő már egyszer kérdezte ezt a szőr dolgot, de nem tudtam mire gondol, mi számít annak.

Anyukámnak volt ugyanilyen gondja amíg a menopauzába nem lépett, de régen nem foglalkoztak vele :S


2016. febr. 16. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen gondom van :/ megkerdezhetem h.melyik tabit szeded?
2016. febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Belara, a héten pedig váltok a Nuvaringre, mert amúgy 45kg vagyok, felvetette a doki, hogy lehet túl sok a Belara is (korábban Diane35 volt). :\
2016. febr. 16. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pajzsmirigy-alulműködés okoz ilyen tüneteket.
2016. febr. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Es diane-ről mi a velemenyed? Csakmert en pedig cypromixre akarok valtani es a ketto szinte ugyanaz
2016. febr. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az nekem is van amúgy, de már beállította az endokrinológus a gyógyszert (amikor elkezdtem szedni, már akkor elmúlt teljesen a zsíros bőr, hála! :)). Azóta van ez a ciklus közepe pattanásos időszak, amint átlépek a 20-22.napba pik-pak eltűnnek, megérnek. Fura!


A Diane nálam jó volt (akkor az egész arcom ilyen pattanásos volt mindig), hogy nem volt 8-9napos a vérzésem, fogytam is tőle, valamint a hátamról, mellkasomról eltűnt minden pattanás, a hajam se zsírosodott tőle, viszont 2 évig szedtem (orvosi felügyelettel), majd besokalt tőle a szervezetem (közti vérzés és fejfájás) és a bőrgyógyász is javasolta a váltást, mert nem hozott eredményt 100%-ig (zsíros bőr maradt, bár ezekszerint az a PMA volt, pattanások az állvonalon folyamatosan). Egy próbát megér, a dokim is kérdezte hogy szedtem-e ilyet korábban mert érdemes lenne megpróbálni, de nálam ez kilőve már :) Előtte mindenképpen legyen vérvétel és hormonokat is nézetni kell, hogy milyen változást hoz.

2016. febr. 16. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!