Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális, vagy kezdjek...

Ez normális, vagy kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz, mert az elejéről kezdem a történetet. Volt olyan időszak, hogy 10 hónapig nem menstruáltam. Elmentem orvoshoz, aki először Norcolut 5 mg-t írt fel Végig szedtem, és meg is jött tőle, viszont rettenetesen rosszul voltam tőle és kikészítette a szervezetemet. Ez után megint volt 2 hónap kihagyás, és az orvos Roxanelle fogamzásgátlót írt fel. Én pedig minden nap beszedtem. Sajnos az előírt 3 hónap helyett csak 2 hónapig szedtem, mert szinte az összes mellékhatása előjött, és abba kellett hagynom. Viszont a placebo tablettáknál mindig jelentkezett 5-8 napig tartó megvonásos vérzés. A 2. hónap elején volt szexuális aktusom. De nem hagytam ki 1 tablettát se. A 2. megvonásos vérzés előtt kezdtek el igazán előjönni a mellékhatások: hőhullámok, 1 hónap mellfeszülés és fájdalom vérzés előtt, pattanások, vízvisszatartás, szinte az összes. Ez abbamaradt, mikor elkezdődött a 8 napig tartó megvonásos vérzés. Viszont mielőtt véreztem volna, felmerült a gyanú, hogy mi van, ha terhes vagyok, ezért csináltam 2 tesztet, de mindkettő negatív lett. Januárban megint nem menstuáltam, viszont ebben a hónapban megint elkezdtek fájni a melleim, különösen a mellbimbóim. Ez tartott úgy 2-3 napig, aztán halványpiros, kevés vér távozott belőlem, szintén 2 napon keresztül. Gondoltam, hogy a fogamzásgátló után mostanra állt helyre a hormonrendszerem, de még nem képes magától úgy működni, mint régen. Most viszont 1 héttel később megint fájnak a mellbimbóim! Ez valami hormonális ok? Csináltam azóta +2 tesztet, de mindkettő negatív. Szóval terhes elvileg nem lehetek, mert beszedtem az összes tablettát, ráadásul 4 tesztem is negatív lett.

2016. febr. 20. 10:04
 1/6 A kérdező kommentje:
*az 1 hónap mellfeszülés helyett 1 hetet akartam írni
2016. febr. 20. 10:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Mellfeszülés tabi mellékhatása
2016. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De már 1 hónapja nem szedem. Lehet, hogy az utóhatása?
2016. febr. 20. 10:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Negativ esetén nem aggódnék. Megszakitasos modszer?
2016. febr. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megszakításossal soha nem védekeztünk, mivel szerintem az nem is rendes védekezés. Meg azóta már együtt se vagyunk :/ Csakis fogamzásgátlóval csináltuk, de nem is élvezett el közben, szóval nagyon kicsi az esély a terhességre. A tesztek alapján meg 0%
2016. febr. 20. 11:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felborított a hormonháztartásod :\
2016. febr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!