Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Váltsak nőgyógyászt? Ciszták...

Váltsak nőgyógyászt? Ciszták okozhatnak pattanásokat?

Figyelt kérdés

Azzal a problémával fordultam a nőgyógyászhoz, hogy a fogamzásgátló mellett is pattanásos (hatalmas, gyulladtak, amik nem érnek meg) még az állam két oldala nagyjából a ciklus közepén. (a gyógyszer első 6 hónapjában ezek eltűntek)

Ekkor elküldött hormonvizsgálatra (azt mondta hogy a tabletta mellett is látszani kell ha gond van, de bármikor egy nap vérvétele elég, bár én ezt kétlem azért, mert antiandrogén a tabletta) a ciklus közepén mentem, amikor csúnya volt az arcom. A tesztoszteron határérték lett... Gondolom a tabletta nélkül ez magasabb lenne.

És hüvelyi UH-ra is elküldött, ahol az a nőgyógyász elég fura volt. Vittem a vérvétel eredményét(rá volt írva a papírra, hogy korábbi leleteket vigyek). Oda akartam adni, erre a doki közölte hogy neki az nem kell, nem kíváncsi mások miket írtak! A vizsgálaton mindkét petefészkemben sok tüszőt és cisztát találtak (multicystás petefészek került a papírra) ekkor azt mondta hogy így nem mondható ki a PCOS, kell hozzá vérvétel stb.

Erre a papírra azt mondta a nőgyógyászom, hogy nem tipikus pcos, ahhoz elhízottnak, szőrösnek kéne lennem, nem kéne hogy legyen vérzésem, ha gyógyszer mellett se lenne, akkor talán és a pattanásokat nem indokolja nőgyógyászati ok. Együtt kell velük élni, pattanásos fajta vagyok.

Semmit nem mondott, hogy a cisztákkal mi lesz, mit tegyek vagy bármi.


2016. febr. 20. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Esetleg kérdezz meg másikat is. Hol keresel orvost?
2016. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!