Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem vagyok benne biztos,...

Ha nem vagyok benne biztos, hogy a progeszteronom alacsony, és lehet, hogy inkább az ösztrogén, akkor merjek szedni olyan természetes készítményeket, ami a progeszteront növeli?

Figyelt kérdés

Mert úgy hallottam,hogy ez a két hormon,ilyen mérleg-szerűen működik ,és ha nekem amúgy is alacsony az ösztrogén szintem,a progeszteront meg felnyomom, akkor az még alacsonyabb lesz,nem?

Előre is nagyon köszönöm,ha valaki segít!


2016. febr. 22. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
először is vannak a labor papíron is, és a neten is normál értékek. a női hormonok normál értéke ciklusfüggő, azaz más a normál érték a ciklus elején, a közepén és a harmadik harmadban. úgy olvasom, hogy még ezt nem tudjuk, mert nem is biztos, hogy alacsony a prog. vérvétel történt?
2016. febr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Történ igen,csak az orvosom sajnos nem úgy küldött el,hogy menzi második,vagy harmadik napján,sajnos... :/ Nem is tudom,hogy a ciklusom melyik részén tartottam akkor.

A legutolsó eredményemről tudom,hogy a ciklus 16. napján készült,ott a progi 7,51, az ösztradiol meg 1198.

2016. febr. 22. 20:29
 3/10 A kérdező kommentje:
De az a helyzet nálam,hogy évekig szedtem fogamzásgátlót,megszakítások nélkül,amikor meg abba hagytam,minden felborult és azóta sem akarnak helyre jönni a dolgok.:( Olyat is mondtak már nekem,(ilyen szakértői oldalon) ,hogy inkább ösztrogénhiány lehet nálam,ami ilyenkor fent is állhat,ha valaki évekig szedett fog.gátlót és abba hagyja. Gondolom,akkor nem lenne jó,ha elkezdeném szedni a barátcserjét ,ami a progeszteront emeli meg.
2016. febr. 22. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:
Normális labor kellene 3. és 21. ciklusnapon is. Kiértékelni pedig endokrinológus tudja normálisan. Persze egy nőgyógyász is megpróbálja több-kevesebb sikerrel.
2016. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem,köszi. A 3. és 21. napon is? Mármint,mind a kettőn le kellene vetetni?

Akkor addig ne kezdjek el szedni természetes készítményeket progeszteron hiányra,amíg doki nem mond rá semmit,ugye?

2016. febr. 22. 21:43
 6/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ha 16. napon volt labor, akkor az kb. ovulációs fázis és az ösztradiol szinted normális.

Ne szedj semmit nőgyógyásszal történő egyeztetés nélkül. Még jobban borulhat a rendszer.

Ha baba a cél, akkor igen a 3. és 21. napon kell hormonlabort nézni.

2016. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. febr. 22. 22:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen készítményre gondolsz. Növényi progeszteronkrémet inkább csak akkor használj, ha biztos vagy benne, hogy progihiányod van. De pl. barátcserjét szedhetsz, mert annak pont az a lényege, hogy egyensúlyba hozza a kettőt. Nem hormont juttat a szervezetedbe, hanem az agyalapi mirigyet serkenti arra, hogy kiegyensúlyozottan termelje a hormonokat.
2016. febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Komolyan?? Hú,ezt nem is tudtam! Mert pont barátcserjét rendeltem,de még ezért sem mentem el érte,nem mertem elkezdeni így. De akkor ez tuti,ugye?

Nagyon szépen köszönöm! :)

2016. febr. 23. 18:48
 10/10 anonim ***** válasza:
orvossal
2016. febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!