Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tapasztaltatok, volt e...

Mit tapasztaltatok, volt e panaszotok a fogamzásgátló elhagyása után?

Figyelt kérdés

A legutóbbi gyógyszermentes szünet után már nem kezdtem új levéllel, még nem esedékes a menstruációm csak 1,5 hét múlva.

Mire számíthatok?

Nektek megjött rendesen? Alakult ki esetleg cikluszavar, hormonzavar? Akinek a gyógyszer szüntette meg a menstruációs görcsöket, visszatértek azok? A libidótok mennyi idő alatt állt helyre, ha az csökkent a gyógyszertől?


Ilyen jellegű tapasztalatokra lennék kíváncsi.


2016. febr. 28. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a gyógyszer elhagyása utáni első két hónapban teljesen pontosan, 28. napra jött meg (ami azelőtt sose történt meg), aztán a harmadik alkalommal egy héttel hamarabb lepett meg. A gyógyszer szedése előtt én iszonyúan görcsölős voltam, ezek a fájdalmak nem tértek vissza szerencsére, viszont jelentősen erősebb és meglehetősen hosszabb is volt a menstruációm - ez eléggé kellemetlen, úgyhogy ezek után nekem elég is volt ebből az össze-visszaságból. A libidóm pedig kb. 1-2 hét alatt helyre állt - én elsősorban emiatt hagytam abba a gyógyszer szedését.

De ezek személyenként nagyon változók. Minden, ami nem normális, a gyógyszerszedés megszakítása után normális, szóval ne ijedj meg semmitől, ha valami szokatlant tapasztalsz hirtelen. :)

2016. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A negatív hatást a bőrömön vettem észre: nagy, mély pattanások (inkább göbök) jelentek meg a nyakamon, derekamon. Korábban ilyen gondom sose volt. Végül Sotretet kellett szednem.

Pozitív: megszüntek a közti és szex utáni vérzések, a szinte állandó gombás fertőzések. Ezért is hagytam abba.

A menstruációmra nem hatott ki. Maradt szabályos, a mennyisége is normál, nem fáj jobban.

2016. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mi lassan babát szeretnénk, ezért hagytam abba.

Nálam már az utóbbi hónapokban rendszeres volt a menstruáció előtti hüvelyviszketés, holott a kenettenyésztés nem mutatott semmit. Emiatt is abbahagytam volna, mert azt olvastam, hogy okozhatja a fogamzásgátló is. Az utóbbi hónapokban a libidóm is lassan a béka segge alatt volt, de ezt nem tudom teljesen a fogamzásgátlónak tulajdonítani, mert sok volt a stressz, idegeskedés is.


1. válaszoló és a menstruációd hogy alakult az egy héttel hamarabbi meglepi után?

2016. febr. 28. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Amióta abbahagytam a tablettát ugyanúgy rendszeres a menstruációm. 1-2 nap eltérés előfordul, de ez teljesen normális. Semmilyen negatív hatást nem tapasztaltam, igaz nekem a tabletta előtt is rendben volt minden.
2016. febr. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!