Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Készülök váltani fogamzásgátló...

Készülök váltani fogamzásgátlót, de félek, hogy a váltás miatt pattanásos leszek. Szojavit Forte (fitoösztrogén) kapszulát lehet szedni fogamzásgátló (Belara) mellett?

Figyelt kérdés
Állitólag megakadályozza a ezeket a különböző tüneteket,amik hormonálisan fordulhatnak elő.Csak nem tudom a kettőt lehet-e együtt szedni.

#fogamzásgátló #pattanás #fitoösztrogén #akne váltás #szójavit forte
2016. márc. 4. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen a hormonális fogamzásgátló mellé nem szabad más hormontartalmú készítményt szedni, akkor sem ha az növényi eredetű, mivel a fogamzásgátlóban gondosan beállított ösztrogén/progeszteron arányt eltolja és cs.szheted.


Nem szabad ilyenekkel szórakozni, mert lehet, hogy a legjobb esetben nem történik semmi, de rosszabb esetben meg terhes leszel és törheted a fejed, hogy inkább pattanásos lettél volna.


A fogamzásgátló szedés, abbahagyása vagy váltás esetén mindig fenn áll a esélye, hogy kellemetlen mellékhatások jelentkeznek. Ezt tudomásul kell venni, és ennek fényében kell már az elején elkezdni. Ha pattanásos leszel, akkor visszamész a dokihoz és ír fel mást.


Én is szedtem, én is kiragyásodtam a végén és éveimbe telt mire sikerült rendbe hoznom, de hát én voltam a hülye, senki sem kényszerített, hogy szedjem.


Ha szerencséd van, te nem jársz így. Sokan vannak akik meg nem ragyásodnak ki akkor sem ha abbahagyják.

2016. márc. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Be ne vedd!!!
2016. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad!

A fogamzásgátlónak az a lényege hogy alacsonyan tartja az ösztrogént és a progeszteront, hogy ne ess teherbe! Ha ezt megkavarja más hormonális szer (barátcserje és társai, amik hatnak a hormonrendszerre) nem csak terhesség, de más káros, hormonzavar is kialakulhat. A plusz ösztrogén ráadásul sokszor visszaüt, nőies hízással, pattanásokkal.

Antiandrogén ráadásul a Belara, mellett vagy pattanásos? Miért akarsz váltani?

Szedtem sokáig, de nálam a mellékhatása a pattanásosság volt (elvileg erre jó, de gyakorlatilag okozhat aknét)... Ezért cseréltem le.

Nem biztos, hogy visszajön a pattanásosság amúgy, én nem antiandrogént kaptam utána és szebb a bőröm azóta.

2016. márc. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mit kaptál utána?Nem hanem a Belarára fogok váltani a mostani fogigátlóról.
2016. márc. 4. 12:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Belarát szedek én is, szintén pattanásos vagyok tőle.
2016. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nuvaringet kaptam utána és szép a bőröm. Ennek nem szerepel a mellékhatásai között a pattanás,akné. A Belarát jószívvel ajánlotta a doki, hogy pattanásra hajlamos lányoknak való... Előtte Diane 35-t szedtem, semmi gond nem volt, helyretett.

Ehhez képest fél év után kirügyeztem a Belara mellett, pedig a bőröm nem volt zsíros és pajzsmirigyem is alulműködik azóta (az a fél év eltelt, utána feljött pár kg, fáradt lettem, székrekedéses, vérvételen derült ki).

A legjobb hogy amúgy endometriózist is okozhat a Belara, ha pedig van akkor ront rajta, ezt az angol tájékoztatóban találtam. A magyarban egy szó sincs róla...

2016. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez durva,azt hiszem meggondolom a szedésêt.Igen én is azt olvastam,hogy pattanàsok ellen van elvileg a Belara.
2016. márc. 4. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!