Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászom azt írta az...

Nőgyógyászom azt írta az ambuláns lapomra, idézem "Az uterus hátsó falában az emdometrium alatt nehezen konturozható 23mm-es kerek echodens képlet látható. " Mit jelent az echodens?

Figyelt kérdés
Kérdeztem tőle mi ez de csak annyit tudott mondani,hogy az idősebb korosztályt szokta érinteni ez a betegség. Én 25éves vagyok.Interneten sem túl sokat találtam erről. Ráadásul babát várok és szigorú pihenésre vagyunk ítélve vérzés és görcs miatt. Talán ettől lehet?

2016. márc. 6. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
echodens = ultrahangot erősen visszaverő tömör szövet
2016. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a válasz az orvos részéről nem megfelelő: "az idősebb korosztályt szokta érinteni ez a betegség."

Én minél előbb visszamennék a dokihoz és megkérném, magyarázza el részletesen, hogy ez mit jelent számomra és a baba számára és milyen teendőim vannak.

Ha azt mondja, még nem tudni és várjunk, akkor azonnal keresnék egy másik orvost, aki addig vizsgálna, amíg kiderül pontosan, mi is ez és mit kell tenni.

Ha nem várnál babát, akkor is azt mondanám, ne hagyd, hogy semmi ne történjen és konkrét válaszok nélkül ne köszönj el az orvostól. De így babával...

Én már holnap újra visszamennék hozzá és részletes választ vagy/és további vizsgálatokat kérnék, ha ez magától nem jut eszébe vagy keresnék más szakembert.

Mindenesetre jó egészséget kívánok nektek.

2016. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mióma lehet, esetleg daganat. De a daganat nem csak az időseket sújtja, hanem mindenkit. Úgyhogy igazság szerint nem tudom, mire gondolhatott.
2016. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Annyit mondott még a doktorúr amit nem írtam le (bár nem sok jelentőségét látom),hogy egyenlőre nincs gond aggodalomra,kontrollon kiderül minden mert most valamiért nem látta rendesen. Ráadásul azt olvastam,hogy szövetmintát kell venni ilyenkor. Nem tudom ebből mi igaz. Bár hozzá teszem 15percen keresztül vizsgált hüvelyi ultrahanggal.

Előtte való nap kórházban voltam vizsgálaton de a doktornő a fél perces hüvelyi ultrahangvizsgálattal nem vette észre.

Holnap vissza megyek,hogy vizsgáljanak meg tüzetesen mert ez így nem állapot.

2016. márc. 6. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:

"Egyelőre nincs gond" válasz okés, de más részről az orvosnak jobban tájékoztatnia kellett volna téged. Ha meg valamit nem tud, akkor nem szabadott volna ilyen szöveggel leráznia, hanem ugyebár a lelkiismeretes orvos addig vizsgál / beutal más vizsgálatokra, amíg nem tud konkrétumot mondani.


"Holnap vissza megyek,hogy vizsgáljanak meg tüzetesen mert ez így nem állapot." Szuper! Légy szíves ne hagyd magad lerázni.

2016. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Menj vissza, de feleslegesen ne aggódj. Velem is közölték 10 hetesen, hogy miómám van, mondanom se kell, hogy nem volt... Sokszor nagyon rosszak a kórházi uh gépek.

Ha mész mostanában 4d ultrhangra, ott tuti észreveszik ha van valami.

2016. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!