Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalmas kicsi csomó a...

Fájdalmas kicsi csomó a hónalj felső részén mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kivülről semmi nem látszik.Nincs begyulladva szőrtüsző.Nagyon fáj már egy hónapja hol gyengébben hol jobban.Nyomásra érzem a göböt de nem látható.30éves nö.
2016. márc. 11. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nyirokmirigy gyulladás is. Tusfürdőtől, spraytől vagy másféle dezodortól. Bár az azért elmúlt volna már 1 hónap alatt. Ami még lehet pl verejtékmirigy gyulladás. Nekem hónapokig volt hogy hol jobban éreztem és fájt...hol visszahúzódott, hol nem. Aztán volt, hogy elmúlt...volt, hogy kifakadt. Sajnos többször volt már szerencsém hozzá.
2016. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb valószínűséggel faggyúmirigy kivezető csövének elzáródása miatti atheróma -azaz faggyúdaganat, de lehet más is, lásd itt: [link]


Atherómám nekem is volt párszor (mondjuk 2-3 évente 1), ezek bőr alatt akár 2-3 centi mélyen levő akár 1x1x1 cm nagyságú kissé gennyes faggyúval teli kis tasakok. Ezeket otthon steril tűvel mélyen kiszúrom, utána megnyomom, úgy hogy a tartalma nagy része kijöjjön, többi meg a szervezetben felszívódik, agy nem marad utána bőrön heg.


Azért nem okoz gondot tűt több centi mélyen bőrömbe szúrnom mert egyszer begipszelt lábbal 2 hónapokig kellett szúrnom magam véralvadásgátló injekcióval hasfalba kb. 3 cm mélyen (trombozis ellen).

2016. márc. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!