Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért egészségtelen a tamponha...

Miért egészségtelen a tamponhasználat? Okozhat hosszú távon méhszájsebet?

Figyelt kérdés

4 éve műtöttek méhszájsebbel, és most újra. Nem tudom, mit tehetnék ezügyben, hogy egészséges maradjak. Valakitől azt hallottam, hogy a tampon nagyon egészségtelen, és hosszú távon vezethet méhszájsebhez.

Én nagyon régóta azt használok, higiénikusabbnak, kényelmesebbnek tartom, mint a betétet, de ha tényleg egészségtelen, akkor váltok.

Köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 2. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű, hogy mindenkinek méhszájsebe lesz tőle, de tény, hogy akinek hajlama van rá vagy nem vigyáz, annak elég komoly betegségeket okozhat.

Őszintén szólva egyáltalán nem egészséges dolog, millió betegséget okozhat, már ha csak abba belegondolsz, hogy egy idegen test (még a szálka is begyullad, pedig egy pici dolog, de a szervezet nem bírja) van benned, plusz alvad vér pang benned, aminek elvileg ürülnie kéne.

Nem vagyok tampon ellenes, mert sokaknak semmi baja nincs tőle, de tény, hogy millió olyan esetről hallani, hogy igen súlyos betegségeket okozott. Betéttől viszont még soha senki nem lett beteg.

2010. ápr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem nőgyógyászom mondta,hogy nem ajánlja a tampont mert méhszájsebet okozhat.ezért én is csak nagyon ritkán használom,pedig tényleg kényelmesebb,mint a betét,de fő az egészség.
2010. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még anno 17 évesen megkérdeztem a nőgyógyászom és azt mondta, hogy semmi bajom nem lehet tőle. Az tény, ha valaki nem cseréli rendszeresen és a vér csak áll benned, akkor nem egészséges, de ha valaki 3-4 óránként kicseréli, akkor nem okoz gyulladást, vagy ilyeneket (de ez benne van a használati utasításában is). Lehet, hogy ha valaki érzékeny rá, akkor annál okozhat bajt. De mivel a te esetedet csak a nőgyógyász ismeri igazán, ezért tőle kéne megkérdezned...
2010. ápr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én sajnos most azzal szenvedek. 6 éve használok tampont. Nem tudom hogy annak a következménye-e, de már 2. hónapja sajnos betétet kell használom és ráadásul még a párommal se lehetek együtt 2 hónapja. Majd most kell visszamennem dokihoz és kiderül mi a helyzet. Már kezdem megszokni a betétet, de akkor is csak rosszabb....

22/L

2010. ápr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát igen, a dokinak el kellett volna mondani, hogy SOHA TÖBBÉ TAMPON! egyik ismerősömnek is méhszájsebe volt műtötték és mondta a doki hogy dobja el a tampont, azóta betétezik és nincs baja, jah és sok volt a hüvelyfertőzése is. Ajánlom az anionos betétet!
2010. ápr. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!